Yerköy ilçesinde pandemi sürecinde hobi amaçlı kuşlar için ahşap kafes yapan Adem Selvi, 3 yıl içerisinde el becerilerini geliştirerek ilçede tanınan bir ahşap ustası haline geldi.
Yerköy’de yaşayan Adem Selvi, pandemi sürecinde ağaç parçalarından kuşlar için değişik motiflerde kafes yaparak doğaya astı. Hobi olarak başladığı ve zamanla kendisini geliştirerek farklı motiflerde kuş kafesi üreten Selvi, kafeslere talep olunca seri üretime geçti. Kısa sürede işin tüm inceliklerini öğrenen Selvi’nin, yaptığı el emeği göz nuru kuş kafesleri vatandaşlarca büyük ilgi gördü.
Evlerinde kuş besleyen vatandaşların ahşap kafeslere yoğun ilgi gösterdiğini belirten Selvi işini severek yaptığını söyledi. Pandemi sürecinde boş zamanlarını değerlendirmek için kafes yapmaya karar verdiğini belirten Selvi, kayın ağacından yaptığı kafesleri müşterilerin beğenisine sunuyor.
Kafeslerin işçilik ve yoğun mesai gerektirdiğini belirten Selvi, “Pandemi sürecinde, boş zamanlarımda vakit geçirmek için hobi edinmeye karar verdim ve kafes yapımına yöneldim. Önceleri yaptığım kafesleri doğaya asarak bu işe başladım. Zamanla bu hobim, sanata ve mesleğe dönüştü. Seri üretime başladım. İsteyen müşterilerime özel kuş kafesleri üretiyorum, vatandaşların ilgisi yoğun oluyor ben de onların taleplerini karşılayabilmek için çalışıyorum. Kafeslerin modeline ve işçiliğine göre de fiyatları değişiyor.” dedi.  İHA
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi