Yozgat İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘vefa’ buluşmasında Ak kadınlar adeta gövde gösterisi yaptı. Yozgat’ta yaklaşan yerel seçimler öncesinde bir araya gelen AK kadınlar, Yozgat Yüzyılı için girilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmayacak.
‘Dünden Bugüne Ak Kadın Vefa Buluşması’ programı AK parti il ve ilçe teşkilatında geçmiş dönemlerde çeşitli kademelerde görev almış kadınlarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.


Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, eşi Nagihan Köse, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu ve teşkilatlarda görev yapan kadınlar katıldı.
İl Kadın Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu öncülüğündeki programda Ak kadınlar birlik ve beraberlik mesajları verdiler.
İl Kadın Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, AK Partinin değerler partisi olduğunu ve en büyük değerinde kadın olduğunu vurguladı. 
Başkan Yurtlu, yerel seçimlerinde bıkmadan, yılmadan, yorulmadan tüm azim, şevk ve kararlılıkla çalışmak üzere AK Kadınlardan söz aldı.
Türkiye Yüzyılı’nın inşasının yerel mahalli hizmetlerle olacağının altını çizen Başkan Yurtlu,  AK kadınlar olarak bunun bilincinde olduklarına dikkat çekti.
Başkan Yurtlu,  “AK kadınlar olarak, 31 Mart Yerel Seçimlerde Merkez başta olmak üzere  tüm belediyelerde AK PARTİ bayrağını asmaya hazırız. Kadın Kolları, en geniş, en donanımlı kadrolara sahip Partimizin 5,5 milyonu aşan kadın üyesi olan bir kuruluştur. Kadın Kolları olarak Amacımız Kurucu Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasını, kadının gücüyle sahalara yaymaktır.  Partimizin, teşkilat organlarıyla; uyumlu, verimli ve etkin bir şekilde, Kadın Kolları olarak, siyasetin hamurunu yoğurup, köyden mahalleye; beldeden ilçeye, nihai olarak da il merkezimizde davamızın daha da yükselmesi için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi hayatındaki en büyük başarı ve desteğini kadınlardan gördüğünü her fırsatta vurgulayarak, biz kadınların siyasette yolunu açmıştır.
AK Kadınlar olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, çalışmamızı tevazu ve samimiyetle sürdürüyoruz. 
“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimizin huzuru ve geleceği için gecesini gündüzüne katıp, her türlü güçlüğe ve  engellere rağmen dimdik durarak yılmadan çalışıyorsa bizler de AK Kadınlar olarak gayret etmeliyiz. 
2002 den beri biz bugünlere birlikte geldik. Önceki yönetimlerin de çalışmalarını takip ederek çalışmalara yenilerini ekleyip Geçmişin izinden, geleceğin peşinden koşan AK kadınlarız BİZ. Yolumuz açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.
AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş,  tüm katılan teşkilat mensuplarına teşekkür etti ve yerel seçimlerine birlik ve beraberlik içinde hazır olduklarını dile getirdi.  Programda Belediye Başkanı Celal Köse ve AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan birer selamlama konuşması yaptılar.
                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi