AK Parti’de hafta içerisinde gerçekleştirilen il başkanları ve grup toplantısına ileriye dönük atılacak adımların sinyali verildi. Kongrelerle birlikte yorulan ve motivasyonunu kaybeden teşkilat başkanları görevden alınacak.  Yerel seçimlerde ikinci parti konumuna gelen AK Parti’nin Yozgat kanadında da değişimlerin olması bekleniyor. Yerel seçimler sonrasında hazırlanan raporlar genel merkez yönetimi tarafından geniş kapsamlı değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da sunulan raporlar ışığında kongrelerde kadrolar yenilenecek.
VEKİLLERLE KAMP
AK Parti’de milletvekilleri kampı da Haziran ayının ilk haftasında yapılması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kampta milletvekilleri ile bire bir görüşmeler yaparak genel duruma ilişkin fikir alışverişinde bulunacak. Vekillerin hem 2023seçimleri hem de 2024 seçimlerine ilişkin bilgi aktaracağı öğrenildi.
ERDOĞAN MESAJI VERDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta içerisinde partililere seslendi. Erdoğan, "Her kongre sürecini bayrak yarışı olarak görüyoruz. Yorulan arkadaşlarımız varsa, hatası olan arkadaşlarımız varsa onları dinlenmeye alacağız" dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Son dönemde gündeme gelen her hadiseyi tüm boyutlarıyla en ince detayına kadar takip ediyoruz. Bürokratik vesayetin yeniden hortlamasına izin vermeyiz" ifadelerini kullandı. 
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yorulan, motivasyonunu yitiren arkadaşlarımızı kardeşlik hukukumuzu koruyarak dinlenmeye alacağız; yeni, heyecanlı arkadaşlarımızla kadromuzu güçlendireceğiz" diye konuştu.
YORULAN ARKADAŞLARIMIZI DİNLENMEYE ALACAĞIZ
Partimizin kuruluşundan itibaren daima ortak akılla hareket ettik. Bunu güçlendirerek sürdüreceğiz. Son bir yılımıza damga vuran seçimler dolayısıyla istişare kamplarımızı yapamamıştık. Önümüzdeki tarihlerde bir araya geleceğiz. Kongrelerimizle ilgili takvimi de yakında ilan edeceğiz. Bu süreci de dava ve yol arkadaşlarımıza halel getirmeden yürüteceğiz. Her kongre sürecini kadrolarımız arasındaki bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Yorulan arkadaşlarımız, yanlışı olan arkadaşlarımız varsa onları dinlenmeye alacağız, yeni heyecanlı dinamik arkadaşlarımıza kadrolarımızı güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz
TEMBELLİĞE, İSTEKSİZLİĞE 
   TAHAMMÜLÜMÜZ OLAMAZ
Hiç sağa sola bakmadan işimize kilitlenecek, milletimizin yüklediği emanetin hakkını vereceğiz. Bu noktada içimizde yanlış değerlendirmeler yapanlar varsa tembelliğe tevessül edenler olursa onlarla hiç tereddüt etmeden yollarımızı ayırırız. AK Parti'nin çalışma usulü belli. Hemen yarın seçim olacak gibi hazırlıklıyız. Hemen milletimiz tarafından hesaba çekilecekmiş gibi çok çalışıyoruz.
 Aynı zamanda biz süreye bakmadan kendimizi seçim tarihleriyle kısıtlamadan çalışan kadroyuz. 
Ne teşkilatımızda ne diğer kadrolarda tembelliğe, isteksizliğe asla ve asla tahammülümüz olamaz.
"BÜROKRATİK VESAYETE
 İZİN VERMEYİZ"
Son dönemde gündeme gelen tüm hadiseyi tüm boyutlarıyla takip ediyoruz. Bürokratik vesayete izin vermeyiz. Kanunun dışına çıkan, marazı olan kim varsa hukuk zemininde mutlaka hesabını soruyoruz. Ülke ve millete karşı vazifesini yapmamasının hiçbir bahanesi olamaz.               ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi