Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinin temellerinin atıldığı önemli bir tarih olan Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümünde duygusal bir bildiri yayımladı. Başkan Yalçın, bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık uğrunda mücadele eden tüm şehitleri anarken, Akdağmadeni'nin önemli değerlerinden Yusuf Bahri Tatlıoğlu'nu da saygı ve rahmetle andı.
Başkan Yalçın, bildirisinde şu ifadelere yer verdi: "Bugün, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu özel gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine canlarıyla katkı sunan tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz."
Ayrıca, Sivas Kongresi'ne Yozgat'ı temsilen katılan I. Dönem TBMM Yozgat Milletvekili Yusuf Bahri Tatlıoğlu'nu da özel bir vurguyla anan Başkan Yalçın, şunları belirtti: "Akdağmadeni ilçemizin önemli değerlerinden olan ve Sivas Kongresi'nde Yozgat'ı temsil eden Yusuf Bahri Tatlıoğlu'nu da bu özel günde rahmetle yad ediyoruz. Kendisi, bağımsızlık mücadelemize önemli katkılarda bulunmuş bir kahramandır." Şeklinde konuştu HABER MERKEZİ