Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Yozgat Bozok Üniversitesinde üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleşen etkinlikte stant açarak Kurumu hizmetleri ve İş Kulübü etkinlikleri hakkında bilgilendirmede bulundu.
Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Zarife Başer, İşgücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve hizmetlerimizin bilinirliliğini artırmak için vatandaşlarımızın yoğun olduğu alanlarda stant açtıklarını söyledi.
İŞKUR hizmetlerine daha fazla vatandaşın erişmesi, iş arayanlar ve açık işlerin eşleştirilmesi ve özellikle gençlerin meslek seçimi ve iş arama süreçlerinde daha iyi destek almalarının sağlandığına değinen Başer, 
İl Müdürlüğü olarak halkı bilgilendirmek, iş arayanlara yardımcı olmak ve başvuruları kabul etmek amacıyla Yozgat Bozok Üniversitesi ve Novada alışveriş merkezinde stant kurduklarını kaydetti.
Başer,  “Stantta ziyaretçilerle sohbet eden personelimiz gelenlere ‘iş nasıl aranır, hangi noktalara dikkat etmek gerekir, başvuru nasıl yapılmalı’ gibi konularda bilgi vererek isteyenlerin kayıtlarını aldı” dedi. 
İŞKUR’un bu hizmetinin çok önemli olduğunu belirten Başer, tüm vatandaşların stantlar davetli olduğunu  dile getirdi.                ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi