AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı için sürpriz isim olarak Ahmet Koçak çıktı. 
Aydıncık’ta üç dönemden bu yana belediye başkanlığı görevini sürdüren Koçak, 2024 Mart’ında yapılacak seçimler için aday adaylığını resmileştirdi.
Parti binasında basın açıklaması yapan  Koçak, şunları kaydetti:
“Aydıncık ilçemizde üç dönem  sizlere hizmet etmekten duyduğum büyük mutlulukla hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum. Görevi emanet ettiğiniz süre içerisinde "Türkiye'nin 100. Yılı"na yakışır projeleri sizlerle birlikte gerçekleştirdik . Bu sürecin her aşamasında gösterdiğiniz ilgi, sağladığınız destek ve katkılarınız için içtenlikle teşekkür ediyorum. Şimdi, bu deneyim ve birikimle, hizmet alanımızı ilimiz merkezi ve geneline yaymak üzere Yozgat'ımızın Belediye Başkan Aday Adaylığımı sizlerin değerli takdirine sunuyorum.
Geçmişten geleceğe doğru Türkiye Yüzyılı'nda yenilikçi, katılımcı ve sürdürülebilir bir şehir vizyonuyla yürümeyi, yaşam kalitesini üst seviyelere çıkarmayı hedefliyorum. Şehir yönetimine teknoloji entegrasyonu ile daha hızlı ve etkili çözümler sunacak, iletişimi her zaman zirvede tutacağım. Çevre dostu politikalarımızla yeşil alanlarımızı koruyacak, doğal kaynaklarımızı etkin ve verimli şekilde kullanacağız.
Sosyal sorumluluk projelerine özel bir önem vererek, her yaştan ve her kesimden bireylerin seslerini duyacağız. Eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarına yapacağımız yatırımlarla, çocuklarımızın ve gençlerimizin potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayacağız. Kadınlarımızın ve gençlerimizin iş gücüne katılımlarını teşvik eden projelerle, ekonomik kalkınmayı tüm toplumla birlikte gerçekleştireceğiz.
Yozgat ve tüm ilçelerimizin tarihi ve kültürel mirasını koruyup, bu mirası modern şehircilik anlayışıyla harmanlayarak, hem yerel halkımızın hem de ziyaretçilerimizin huzur bulacağı bir Yozgat hedefliyoruz.
Yozgat merkezi, ilçeleri ve uzakta yaşayan tüm hemşehrilerimizin, Yozgat için atan her kalbin fikirleri bizim için değerlidir. Bu yolda hep birlikte yürümek için sizlerin dualarına ve desteğine ihtiyacım var. Gelin, birlikte el ele vererek şehrimizi her yönüyle şahikaya taşıyalım. Halkımıza hizmet etme yolculuğumda dualarınızı ve desteğinizi beklerken, en içten sağlık ve esenlik dileklerimle saygılarımı sunarım.”                     HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi