Bozok Üniversitesi kampüsünde dört gün süren Bahar Şenlikleri’nde açık hava konserleri, DJ performansları, dans gösterileri, tiyatro, sıra gecesi gibi pek çok etkinlikle öğrenciler eğitim öğretim yılının yorgunluğunu ve stresini attı.
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar: “18 yıl önce geleceğe yön verecek aydınlık nesiller yetiştirme hedefiyle çıktığımız bu yolda eğitimde ve bilimde topluma hizmette öncü bir kurum olma hedefiyle gurur verici bir çok başarıya imza attık. Bu süreçte yenilikçi ve özgün eğitim anlayışımızla binlerce genç arkadaşımızı hayata hazırlıyoruz. İnsan odaklı eğitim ve öğretim faaliyetleri ile milli ve manevi değerlerini benimsemiş, nitelikli bireyle yetiştirmek üniversitemizin en temel gayesidir” dedi.
Rektörü Yaşar “Bu yıl 18.’inci yıl dönümünü kutlayan üniversitemiz gençliğin dinamikliğini, çevikliğini ve heyecanını içinde taşımakta ve bu yıl dönümünü 14.’ncü Bahar Şenlikleriyle kutlamaktadır. İç ve dış paydaşlarımızın büyük emekleri ve desteğiyle hayata geçen bu etkinlikte üniversitemizin geçmişten bu güne olan yolculuğuna bir kez daha şahitlik etmekteyiz”. İfade etti
Bahar Şenliklerinin son günüde Tiyatro Sürmeli tarafından sergilenen Defineciler adlı tiyatro oyunu izleyenleri kahkahaya boğdu.
Bozok Üniversitesi 14. Bahar Şenliklerinin final konserinde sahne alan Grup İkilem’le eğlencenin dozu zirveye ulaştı. Üniversite gençliği Grup İkilem’in seslendirdiği şarkılarla coşarak gönüllerince eğlendi. Yağan yağmura rağmen öğrenciler unutulmaz bir gece yaşadı. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi