MHP Milletvekili adayı Ethem Sedef, yaklaşan seçimlerle birlikte Yozgat’ı karış karış gezmeye devam ediyor.
YOZGAT’A HİZMETİ MHP YAPAR
Sedef, Yozgat’ın kalkınması ve gelişmesi için gereken hizmetleri MHP kadrolarının yapacağını belirtti.
Sedef, MHP kadrolarının Türkiye’ye hizmet aşkıyla siyaset yaptığını ve beş yıl boyunca mecliste bu inançla Yozgat için çalıştığını hatırlattı.
 Meclisin kapısını tüm Yozgatlılara açık tutan Sedef, Yozgat’ı ve Yozgatlı kimliğini siyasi ikbal uğruna kullananlardan olmadıklarını da ifade ederek, “Yozgat’ın yarınlarını ve geleceğini düşünen kadrolar MHP’de ve Cumhur İttifakı çatısı altındadır. Bunu hemşerilerimiz de çok iyi bilmektedir. Seçime kadar Yozgat’ta görünüp sonra Yozgat’a sırtını dönenlere hemşerilerimiz çoktan sırtını dönmüştür” dedi.
Yozgatlı vatandaşlara seçimlerde sandıkları üç hilal ile doldurma çağrısında bulunan Sedef, “Yozgat ve Yozgatlının yanında duran her zaman MHP olmuştur. MHP’nin ve ülkücülerin yanında da her zaman Yozgatlı durmuştur. Yozgat ve MHP et ile tırnak olmuştur. Yozgat’a gereken hizmeti yaparsa MHP yapar. Yozgatlının hakkını, hukukunu ve menfaatini meclis çatısında koruyacak olan yine ülkücü kadrolardır” şeklinde konuştu.
CUMHURBAŞKANLIĞI ERDOĞAN’A MİLLETVEKİLLİĞİ SEDEF’E
Yoğun tempoyla seçim çalışmaları yürüten Sedef,  vatandaşlar, esnaf, memur ve işçi kesimiyle sürekli temas halinde sahada çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Seçim çalışmaları kapsamında, Cumhur İttifakına ve MHP’ye destek isteyen Sedef, “Gittiğimiz her yerde büyük ilgi ve alaka ile karşılaşıyoruz. Vatandaş tüm samimi duygularını çekinmeden dile getiriyor. Büyük ilgi ver alaka görüyoruz. Ben bu memleketin çocuğuyum, inşallah tekrar seçilirsen bu memleketime olan borcumu hizmet ederek ödemek istiyorum. Ziyaretlerimiz,  gezilerimiz aralıksız devam edecek. Esnaf ve sanatkarımızın sorunlarını biliyorum. Onlara her türlü desteği sağlamayacağız’’ dedi.


Sedef, seçim çalışmalarında Cumhur İttifakına destek isterken Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan’a vekillik için MHP’ye oy verilmesini istiyor. Özellikle AK Partili seçmenlere seslenen Sedef,  güçlü Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, güçlü meclisin ise milletvekili çoğunluğunu elinde bulunduran bir MHP ile mümkün olacağını aktarıyor.


YOZGAT’IN EVLADI
Yozgat’ta vatandaşlar Sadef’e karşı oldukça samimi ve sıcak davranıyor. Yozgat’ın öz evladı olan ve Yozgat insanının her türlü hassasiyetini bilen bir vekilin Meclis’te olmasının avantajlarını kullanmak isteyen vatandaşlar Sedef’ten yana oy kullanacaklarını belirtiyor.
Sedef’in genç olması da hem partisine hem kendine büyük avantajlar getiriyor. Partinin tüm kademelerinde görev yaptığı için yeterince siyasi bilgi, görgüye sahip olan Sedef’in toplumda da karşılığının olması büyük avantajları da beraberinde getirecek gibi görünüyor. MHP’nin kalesi olan Yozgat tekrar Sadef’le ayağa kalkıp, meclise Yozgat’tan en genç vekil gönderecek. SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi