Bem-Bir-Sen, Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, sendikanın 30’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklama yaptı.
Yerel yönetim çalışanlarının sorunlarını çözmek amacıyla 10 Ocak 1994 yılından bu güne sendikal faaliyetleri yürüttüklerini dile getiren Şaşmaz, “Bem-Bir-Sen geride bıraktığı çeyrek aşırı aşan çok ciddi zorlukları göğüslediği, sebat ve sabırla yolculuğunu devam ettirdi. Bugün gelinen noktada çalışanlar için önemli kazanımlar elde etmeye, vesayetin tasfiye edilmesinde en omurgalı duruşu Bem-Bir-Sen göstermektedir. Bem-Bir-Sen, millet iradesinin güçlü olması noktasında her zaman dik durmuş, her daim devletinin ve milletinin hizmetinde olmuştur" dedi.
Şaşmaz, Sendikal anlayışı hiçbir zaman kuru sloganların, gerçeklerden kopuk taleplerin aracı haline getirmediklerine değinerek, ekmeği büyütmenin, hak ve hakkaniyet çerçevesinde bölüşmenin gayretinde olduklarını dile getirdi.
Şaşmaz, “Mücadelenin Destanı Başarının Sırrı Bem-bir-sen.
10 Ocak 1994 tarihinde büyük bir umut ve yepyeni bir ufukla kurulan, kökleri medeniyetimizin derinliklerine uzanan, dalları insanlığı kucaklayan, gölgesinde mazlumların barındığı Evimiz Ailemiz Davamız Bem-Bir-Sen...
Hak, Adalet ve Emek Mücadelesinin güçlü sesi, Yerel Yönetim çalışanlarının çözülen her sorununun ve elde ettiği her kazanımın altında yeri, teri, imzası olan, üyelerimizin gururu, çalışanların umudu Yerel Yönetimlerde kamu görevlilerinin güvencesi, kazanımda zirvenin ve yetkide istikrarın adresi Bem-Bir-Sen'imiz 30 Yaşında... Genel Yönetim Kurulumuz Adına; Emek, ömür ve gönül verenlere ve siz kıymetleri üyelerimize yürekten teşekkürler” ifadelerini kullandı.
                   ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi