Toplantıya Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Yusuf Ünal ve kurum rehber öğretmeni Sema Yüksel tarafından katılım sağlandı. 
Toplantıda, ilkokul yöneticileri ve sınıf öğretmenlerine, özel yetenekli öğrencilerin tanılanması ve gözlemlenmesi sürecindeki sorumlulukları hakkında detaylı bilgi verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, toplantıda yaptığı konuşmada, öğretmenlerin özel yetenekli öğrencilerin gözlemlenmesi ve tanılanması sürecinde büyük bir rol oynadığını vurgulayarak, bu konuda eğitim veren Sorgun BİLSEM öğretmen ve yöneticilerine teşekkür etti.
Toplantıda, öğrencilerin özel yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için atılacak adımların detaylı bir şekilde ele alındı. 
Öğretmenlere, öğrencilerin potansiyellerini en üst düzeyde kullanmaları için nasıl rehberlik edileceği konusunda bilgi verildi. Toplantıya katılan eğitimciler, bu tür bilgilendirme toplantılarının öğrencilerin eğitimine katkı sağladığını belirterek, bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ifade ettiler."                     HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi