Gönül Belediyeciliği sloganıyla Yozgat’ta önemli hizmetlere imza atan ve halkın gönlünde taht kuran Şehrül-Emin Başkan Celal Köse, yeni dönem için de kolları sıvadı. 2019 yılında halkın oylarıyla göreve gelen ve Yozgat’ın geleceğine dokunuşlar yapan Başkan Köse, görev süresi içerisinde yaşanan tüm olumsuzlukları rağmen çalışmalarıyla dikkat çekti.
Yozgat’ta ekonomi kadar sosyal hayatı da olumsuz etkileyen pandemi sürecini büyük özveri ile atlatan Başkan Köse, 11 kenti etkileyen asrın felaketinin yaşandığı depremde de ön planda yer alarak maddi ve manevi yardımların sağlanmasına öncülük etti.
Belediye Başkanı Celal Köse, göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği vizyon projeler ve ihtiyaca yönelik çalışmaları ile Yozgat’ta değişim ve dönüşüme imza attı. 2023 yılını adeta yatırım seferberliği ile geçiren Başkan Köse, 2024 yılı için de yol haritasını belirledi.
Göreve geldiğinden bu yana gönül belediyeciliği ışığında, ayak basmadık mahalle bırakmayan Belediye Başkanı Celal Köse, 2024 yılında yeni yatırım ve hizmet müjdesini verdi. Geride kalan 2023 yılında bir çok alanda adeta yatırım seferberliğini gerçekleştiren Başkan Köse, 2024 yılını atılım yılı olarak değerlendirecek.
 İstişare ve diyalog
 Yozgat’ta rutin belediyecilik anlayışının dışına çıkarak saha çalışmalarıyla, ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif hizmetlere öncelik veren Başkan Köse, gitmedik yer, sıkılmadık el, çalmadık kapı bırakmıyor. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, çocuğundan akranlarına kadar herkesle samimi, sıcak ve içten diyaloglar kurarak istişarelerde bulunan Başkan Köse, insanlara dokunan, derdiyle dertlenen, halkının problemlerinin çözüm noktasında çok rahat kapısını çalabildiği daha fazla gönül birlikteliği yapabilecek bir belediyecilik anlayışıyla vatandaşların gönlünde taht kurdu. 
Hizmet maratonu
Belediye Başkanı Köse, 2023 yılında ilçeye çok sayıda önemli hizmet kazandırdıklarını ifade ederek, 2024 yılının da hizmet ve eser yılı olacağını ve hizmet maratonunun aksamadan devam edeceğini söyledi.
Canla başla çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Köse, "Türkiye yüzyılının başlangıcı olan 2023 yılını geride bırakırken, sizlere söz verdiğimiz gibi altyapıdan üstyapıya, eğitimden kültüre birçok alanda sayısız eser ve hizmet kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. 2023 yılının ilk aylarında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi yüreklerimizi yaksa da depremzedeler ve ihtiyaç sahipleri için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla depremin yaralarını sarmak için ekiplerimizle birlikte canla başla çalıştık. Deprem bölgesinde görev yaparken Yozgat’ın sorunlarını çözmek için de hizmet maratonunu aksatmadan devam ettirdik" dedi.
Ortak akıl
Ortak aklı ve istişareyi önemse diklerini vurgulayan Belediye Başkanı Köse, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, yapacağımız her iş için önce vatandaşımıza danıştık. Hizmet ve projelerimizi vatandaşlarımızın önceliğine göre belirledik. Muhtar toplantıları, vatandaş buluşmaları ve saha çalışmaları ile kentin nabzını tutuyoruz” dedi. 
Yozgat’ta birçok yatırım ve projeyi halkla buluşturduklarını ve yenilerini ortaya koymanın gayreti içinde olduklarını ifade eden Başkan Köse, “Bizler projelerimizi Yozgat’ın ve halkımızın ihtiyaçlarına göre belirliyoruz. Yozgat’ta halkımızın neye ihtiyacı varsa o bizim projemizdir. Bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz” diye konuştu
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi