Çayıralan ilçesindeki spor tesisleri ve halı sahaların genel durumuyla ilgiliydi. Komisyon, 25-29 Aralık 2023 tarihleri arasında Talat İBİŞ Başkanlığında gerçekleştirdiği inceleme sonucunda ilçedeki spor olanakları hakkında detaylı bir rapor hazırladı.
Çayıralan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kapalı spor salonu ve sentetik futbol sahası bulunduğu belirlendi. Kapalı spor salonunun 270, sentetik futbol sahasının ise 370 seyirci kapasiteli olduğu tespit edildi. Ayrıca ilçede belediyeye ait bir kapalı halı saha ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ait üç açık halı saha mevcut olduğu ifade  edildi.
Yapılan incelemeler sonucunda, kapalı spor salonunun Led'li aydınlatma sistemine dönüştürülmesi gerektiği, ilçede antrenör ihtiyacı bulunduğu ve voleybol kurslarının devam ettiği ortaya çıktı
Gençlik Spor ve Turizm Komisyon Başkanı Ekrem İlker “  İl Genel Meclisinin 08 Aralık 2023 tarihinde yapmış olduğu birleşim toplantısında, İl Genel Meclisinin 397 sayılı kararıyla komisyona havale edilen ve konusu, İlimiz Çayıralan ilçesinde bulunan spor tesisleri ile halı sahaların genel durumları hakkında gerekli inceleme yapılarak rapor halinde meclisin bilgisine sunulması hakkındaki önerge komisyonumuza havale edilmiştir.
Komisyonumuz 25, 26, 27, 28 ve 29 Aralık 2023 tarihlerinde Talat İBİŞ Başkanlığında Başkan vekili Ekrem İlker ve üyeler İskender Nazlı, Şabettin Aksoy ve Abdullah Güngör’ün hazır bulunmasıyla gerekli inceleme yapılmıştır.
Yapılan incelemeler neticesinde; İlimiz Çayıralan Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğü bünyesinde bir adet kapalı spor salonu ve bir adet Sentetik futbol sahasının bulunduğu, futbol sahası yanında idari binanın olduğu, tribün ve soyunma odaları bulunmaktadır.
Kapalı spor salonunun 270 seyirci kapasiteli olduğu, Sentetik Futbol sahası 370 seyirci kapasitelidir. Ayrıca ilçede Belediyeye ait bir adet kapalı halı saha ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ait üç adet açık halı saha mevcuttur.
Kapalı spor salonunun aydınlatma sisteminin Led'li aydınlatma sistemine dönüştürülmesi gerekmektedir. İlçede antrenör ihtiyacının bulunduğu, İlçede voleybol kursunun devam ettiği, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet ÖZBALTADÖKTÜ 28 Ekim 2023 tarihinde Kuzey Makedonya'da yapılan balkan Judo şampiyonasında 1. olduğu, Mayıs 2024 tarihinde Bosna Hersek'te yapılacak olan Avrupa Judo Şampiyonasında Ülkemizi temsil etmeye hak kazandığı gerek ilgililerinden ve gerekse yerinde yapılan incelemelerden anlaşılmıştır.” Şeklinde konuştu 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi