Yozgat Veteriner Hekimler Odası (VHO) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara yönelik 6’ıncı Geleneksel Sinema Şenliği düzenlendi. Filmi izleyen çocuklar daha sonra oyun parkında doyasıya eğlendiler.
Yozgat Veteriner Hekimler Odası, geleneksel hale getirdiği çocuk şenliğinin üçüncüsünü gerçekleştirdi. Sosyal ve kültürel etkinliklerle de dikkat çeken Veteriner Hekimler Odası, çocukların doyasıya eğlenmesine vesile oldu. 
Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde bulunan sinema da ‘Kung Fu Panda 4’ çizgi filmini izleyen çocuklar kendilerini oyun alanlarına attılar. 
Yozgat VHO Başkanı Faruk Anteplioğlu, şenliği geleneksel hale getireceklerini söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen şenlikte çocukların mutluluğunun her şeye değer olduğunu ifade eden Anteplioğlu “Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, bizde oda olarak çocuklarımızı sevindirmek istedik. Bu amaçla geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz 23 Nisan Sinema Şenliğimizin bu yıl 6′ıncısını gerçekleştirdik. Sinema sonrasında çocuklarımızı oyun parkına götürdük. Film arasında patlamış mısır ve meyve suyu ikram ettik. Yine sinema sonrasında çocuklarımız oyun salonunda eğlenmeye devam ettiler. Ulu önder Atatürk 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan ederek çocuklara verdiği değeri gösterdi. Bizde her yıl bu tip organizasyonlar düzenleyerek çocuklarımızı sevindirmeye çalışacağız” dedi.
                         ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi