Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, her toplumun çocuklarına sahip çıkmak, onların en iyi şekilde yaşayıp yetişmelerini sağlamak zorunda olduklarını aktardı. 
Başkan Köse, geleceğin teminatı çocuklara yönelik alanlar oluşturduklarını belirterek, çocukların güvenli  alanlarda oyun oynadıklarını kaydetti. 
Belediye olarak çocukların sokakta güven içinde oynaması ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak için düzenlenen "Çocuk Sokağı" oluşturduklarını hatırlatan Başkan Köse, 10 metre genişliğinde 100 metre uzunluğundaki sokağı trafiğe kapatarak çocuklara tahsis ettiklerini ifade etti.
Başkan Köse, çocuklara yönelik projeler hazırladıklarına vurgu yaparak, pozitif ayrımcılık uyguladıklarına vurgu yaptı.
Köse, Başkan “Çocuklara her alanda yaşanabilir bir dünya bırakmak için, başta eğitim ve sağlık olmak üzere yürütülen çalışmalara katkıda bulunmak hepimizin sorumluluğudur. Bunun birinci koşulu ise çocuk haklarına saygılı olmaktır. Çocuklar bir toplumun geleceğidir. Her toplum çocuk larına sahip çıkmak, onların en iyi şekilde yaşayıp yetişmelerini sağlamak zorundadır” dedi.
 Çocukluğun hayatın en önemli dönemi olduğunu ifade eden Başkan Köse, “Hiçbir olumsuzluk, hiçbir sorun çocukların gözünü korkutmamalı, yaşama sevincini azaltmamalıdır. Çocuklar, en iyi biçimde yaşayabilme lidir. Çocuklar sevgiyle büyüyen birer çiçektir. Onlar, yaşamın anlamı ve değeridir. Gülen yüzler, sevinç içerisin de parlayan gözler, her zaman sevgiye gereksinim duyan sıcak kalpler, aslında toplumun ortak umudunu yansıtmaktadır. Altyapı ve üstyapı alanında ilimizi şekillendirirken, geleceğimizin teminatı siz kıymetli çocukları mızı da ihmal etmiyoruz. Bir tebessüm ile hayatımızı şenlendiren çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmanın gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı. 
Köse, çocuklar için bilgi evleri, çocuk oyun ve etkinlik alanları ile bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırırken, doyasıya eğlenebilecekleri ortamlar oluşturmaya gayret gösterdiklerine değindi.               HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi