Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  göreve geldikleri günden itibaren heyecan ve şevkle çalıştıklarını, memlekete olan hizmet borcunu ödemeye çalıştıklarını belirterek, gayelerinin var güçle, vatandaşa hizmet etmek olduğunu söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel ve ulusal basın çalışanları ile bir araya geldi.
Yozgat Belediyesi Çamlık Et Lokantası’nda gerçekleştirilen programda başkan Köse, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye meclis üyeleri Ahmet Topuz, Hasan Yarar ve Eyyüp Yiğit’in de yer aldığı programda Başkan Köse, göreve geldikleri günden bu güne tek dertlerinin Yozgat’ın kalkındırılması olduğunu söyledi. 
Şehre değer katmak için, gece gündüz mesai harcadıklarına değinen Başkan Köse, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren pek çok hizmete, pek çok projeye de imza attık. Ana projelerden millet bahçesi,  Çapanoğlu Büyük Cami çevre düzenlemesi, yeni iş merkezleri, gençlik ve spor merkezi, şefkat evi başta olmak üzere bir çok projeyi hayata geçirdik. Yozgat’ın kangren haline gelmiş alt yapı sorununu da kökten çözmek adına çalışmalar başlattık. Bu çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor.  Yeni asfalt çalışmaları başlattık. Daha bir çok projeyi yapmanın mutluluğunu yaşadık” dedi. 
Millete ve Yozgat’a karşı sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerine değinen Başkan Köse, gece gündüz demeden işin başında olmayı sürdüreceklerine dikkat çekti.
Başkan Köse, “Esas olanın hizmet olduğunu, hizmetin bir nimet olduğunu unutmayarak Yozgat için el ele gönül gönüle çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Şehrimizin dört bir yanını şantiyeye çevirmiş durumdayız. Vatandaşımızın talep ve beklentileri doğrultusunda planladığımız hizmet ve yatırımlarımız aksamadan devam ediyor. Her birimiz yaşadığımız şehre, yaşadığımız beldeye, yaşadığımız ilçeye de borcumuz var. Bir taraftan hep ekmek parasını kazanırken, hem de aslında bir taraftan da borcumuz ödemenin de telaşındayız. Belediye başkanlığı veya meclis üyeliği rızık kapısı değil, ekmek kapısında değil” ifadelerini kullandı.
UYUM İÇERİSİNDEYİZ
Belediye Başkanı Köse, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne de kutladı. Başkan Köse, basın mensupları ile çok iyi bir uyum içerisinde çalıştıklarını aktardı. Başkanı Köse, basının Yozgat için çok önemli görevler üstlendiğine vurgu yaptı.  Başkan Köse, “Gazeteciler yağmur demeden, çamur demeden, fırtına demeden, sıcak demeden veya bir olaya giderken can şey olduğu zaman da ilk önce de hep gazetede çalışan arkadaşlarımız özellikle oraya gidiyorlar. doğru bilgiyi, doğru haberi yansıtma çabasında..  Bununla birlikte biz devamlı bir araya geldiğimizde şehrimize neler yapabiliriz, nasıl işlem yapabiliriz, şehirde yaşayan arkadaşlarımızı, hemşerilerimizin yaşantılarını kolaylaştıracak, ne gibi işle işler yapabiliriz diye de hep birlikte bazen de bir araya gelip, hep birlikte de kararını verebiliyoruz.  Allah'a hamdolsun. Bugüne kadar da hep birlikte abi kardeş ilişkisi içerisinde biz işimizi yapmaya gayret ettik” açıklamasını yaptı.
                          ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi