İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Dernekler Bilgi Sistemi’nin (DERBİS) önceden belirlenen plan doğrultusunda bugün mesai bitimi (17:00) itibariyle erişime kapanacağını, yeni nesil DERBİS’in 15 Ocak 2024 tarihinde erişime açılacağını duyurdu. 
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu bilgilendirme yaparak, “Dernek yöneticilerimiz, mevcut Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS), yeni nesil çalışma kapsamında, geliştirme ve test çalışmaları, kod analiz, güvenlik sızma testleri çalışmaları tamamlanmış olup önceden belirlenen plan doğrultusunda bugün mesai bitimi (17:00) itibariyle mevcut DERBİS’e erişim sağlanamayacaktır.  Yeni nesil DERBİS V.2.0 versiyonu 15 Ocak 2024 tarihinde erişime açılacaktır. Merkez ve taşra personeli ile dernek kullanıcıları tüm işlemleri Yeni DERBİS üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Cumartesi ve pazar günü DERBİS'e veri girişi yapılamayacaktır” diye konuştu. 
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu yeni nesil DERBİS’de; Yeni kullanıcı yönetimi, kullanıcı dostu arayüz tasarımı, iki faktörlü doğrulama ile giriş, otomatize kütük no sistemi, dernek başkanının belirleyeceği kişilere DERBİS yetkisi verebilmesi, dernek kuruluş işlemlerinde dernek başkanına kullanıcı adı, parola ve şifresinin SMS ile gönderilmesi, kolay beyanname bildirimi, derneklerin kurucu üye ve üyelerine kuruluş/üyelik SMS’i gönderilmesi gibi yeniliklerin yer alacağını söyledi. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi