Yaşanabilir Çevre Derneği Başkanı Ahmet Fidan,  Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında vatandaşları fidan dikmeye davet etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan genelgeye 11 Kasım gününün Milli Ağaçlandırma günü olarak ilan edildiğini dile getiren Fidan, “Bu anlamlı seferberlikle ülkemizde ağaç ve orman sevgisi yaygınlaştırılacak, günümüzde hızlı bir şekilde artan sanayileşme ve tüketim alışkınlıklarıyla her geçen gün daha da kirlenen doğamız dikilen ağaçlarla nefes alacaktır. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre ve doğa bırakmamızın yolu doğayı korumaktan, sevmekten ve kirletmemekten geçmektedir. Dünyamıza her geçen gün aşırı gıda ve kıyafet tüketmemizle, arabalarımızdan çıkan egzoz dumanlarımızla, yüksek enerji tüketen teknolojik aletlerle, kullandığımız yakıtlarla daha çok karbon vermekteyiz. Maalesef bu karbonda küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine sebep olmakta ve sonrasında dünyamızı yıkan doğal afetler meydana gelmektedir” dedi.
Fidan, iklim değişikliğine sebep olmamak için alışkanlıkların azaltılması gerektiğinin altını çizdi. Doğadaki karbonun bertaraf edilmesi için ağaç dikilmesini öneren Fidan,  bu anlamlı günde herkesi dünya için, doğanın  korunması  için ağaç dikmeye davet etti.                    HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi