Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin Divanlı mahallesinde gerçekleştirdiği ev toplantısı açık hava mitingine dönüştü. Divanlı Mahallesi sakinleri, Başkan Köse’yi havai fişek ve meşalelerle karşılarken, eniştelerini bağırlarına bastılar.
Vatandaşların yakın ilgisine duyarsız kalmayan Başkan Köse, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaştı. 
Aynı zamanda Divanlı´dan evli olduğu için Divanlıların ‘Enişte’ diye sahiplendiği Başkan Köse,  ziyareti sırasında ilginç diyaloglar da yaşadı. Divanlılar ‘eniştemiz’ Başkan Köse’yi sahiplendi. Mütevazı tavırlarıyla Divanlıların gönüllerinde yer edinen Başkan Köse, kendisiyle fotoğraf çekinmek isteyenleri de kırmadı.


Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, seçim çalışmaları kapsamında enişteyeri olduğu Divanlı Mahallesini sakinlerini ziyaret etti.
Divanlı Mahallesinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Köse, mahalle sakinleri ile sohbet ederek yapacakları çalışmaları anlattı. Başkan Köse, Divanlı başta olmak üzere her bir mahalleye hizmette sınır tanımadıklarını dile getirdi. Köse, yeni dönemde de Yozgat’ın bütün mahallelerinin sorunlarını ve problemlerini çözeceklerini söyledi.
Belediye Başkanı Celal Köse, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Divanlı Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Eşi Nagihan Köse ile birlikte gittiği Divanlı mahallesinde kendisine yönelik hazırlanan sürprizle karşılanan Başkan Köse, toplantının yapılacağı salon ve dışardaki kalabalığa ayrı ayrı hitap etti. Seçim otobüsünün üzerinde çıkarak kalabalığa seslenen Başkan Köse, Yozgat’ın dört bir köşesine hizmet götürmeye devam edeceklerini aktardı.


Başkan  Köse, “Bizleri coşkuyla karşılayıp, samimiyetle kucaklayan ve misafir eden Divanlı Mahallemize teşekkür ediyorum. Biz, bu birlik ve beraberlikle şehrimiz için en iyisini yapmaya, şehrimize hizmet için sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz. Allah nasip ederse siz vatandaşlarımızın teveccühü ile 31 Mart’ta Yozgat’ımız için yeni bir sayfa açacağız. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yaptığımız hizmet ve yatırımlara yenileri hazırlayacağız.

Mahallemiz ilimiz kırsalında yer alsa da burası Hızlı tren ve üniversitemiz yerleşkesi alanına yakınlığı ile dikkat çekiyor ve bu da Divanlımıza avantaj sağlıyor. İşte gerek hızlı tren,  gerekse üniversite kampusunda yer alması ilgili kurumlarımızla yapacağımız çalışmalarla Divanlı’yı daha gelişmiş modern örnek bir mahalle haline getirdik.  Her mahallemizin kendine göre sorunları ve istekleri farklı durum arz ediyor. Asla yapamayacağımız şeyleri vaat etmedik ve etmeyeceğiz. Gerçekçi projeleri hayata geçireceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla durmadan, usanmadan vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olacağız. Makamda oturan değil sürekli sahada siz vatandaşlarımızla iç içe olacağız.  Yozgat’ımızın gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte elimizi taşın altına koyacağız” dedi.                   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi