Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) 19’uncu kez yerel yönetim hizmet kolunda yetkili sendika oldu.
1994 yılından yerel yönetim çalışanlarının mali ve özlük haklarını geliştirmek, özgürlük alanlarını genişletmek amacıyla kurulan ve kurulduğu günden bu güne kadar her geçen gün gücüne güç katan Bem-Bir-Sen, haklı gururu yaşıyor.
Bem Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, yetkili sendika sıfatı ile sadece üyelerin hak ve menfaatlerini değil, sahada görev yapan tüm yerel yönetim çalışanlarının kazanımları üzerinde bir sendikal faaliyet yürüttüklerini aktardı. 
Şube Başkanı Şaşmaz, yetkide yaşadıkları mutluluğun ve haklı gururun Bem Bir Sen ailesine ait olduğunu ifade etti.
Şaşmaz, “Mücadelenin Destanı Başarının Sırrı, kararlılığımızla ortaya koyduğumuz gayret, yerel yönetim çalışanlarımızın teveccühü, teşkilatımızın azmi ve çalışkanlığı, üyelerimizin ilkeli ve kararlı duruşu ile  Bem-Bir-Sen’in başarısı yeniden kayıtlara geçti. Resmi Gazete yayımlanan Kamu Görevlileri Sendikalarının üye sayılarına göre; yaşanan baskı, mobbing, engelleme ve zulümlere rağmen hizmet kolumuzda 61 bin 253 Üyemiz ile en yakın sendikaya iki katı fark atan Bem-Bir-Sen olarak Genel Yetkide 19. Yılımızı göğüslemenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
Şaşmaz, üyelerin haklarını korumak ve yeni kazanımlar elde etmek için onurlu ve dik duruş ile mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.
Başkan Şaşmaz, “Başarımızda emeği geçen;  Kiymetli Genel Başkanımıza, Yönetim Kuruluna, Kıymetli Üyelerimize,  İşyeri Temsilcilerimize,  Engelli Komisyonumuza,  Kadınlar Komisyonumuza,  Disiplin ve Denetleme Kurullarımıza,  İl/Şube Başkanlarımız ve Yönetim Kurullarımıza,  ilk günden bugüne kadar emek, gönül ve ömür vermiş bütün teşkilatlarımıza hassaten teşekkür ediyor Şükranlarımızı sunuyorum.  Biz birlikte güçlü ve büyük BEM-BİR-SEN Ailesiyiz.  Bu başarı büyük  Bem-Bir-Sen Ailemizin eseridir. Ve diyorizki; Bem-Bir-Sen. Siz olmuyor bu kutlu dava da hak arayışında sizde yerinizi alınız diyorum” ifadelerini kullandı.
                     ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi