Yozgat’ta 50 ekip ve 167 polisin katılımıyla asayiş uygulaması yapıldı. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde eşzamanlı genel güvenlik ve asayişin sağlanması amacıyla uygulama gerçekleştirildi.
Suça konu unsurların tespiti ve şüphelilerin yakalanmasına yönelik il genelinde gerçekleştirilen uygulamaya, 167 personelden oluşan 50 ekip katıldı.
Ekipler, bin 837 kişiyi kontrol etti, 455 araç, 87 umuma açık iş yeri, 9 metruk bina, 27 park, bahçe ile 24 okul ve çevresinde denetim yaptı.
20 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanırken, 3 araç trafikten men edildi. Bir şahsa bakaya tutanağı tutuldu. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,  il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, güvenlik güçlerinin varlığını vatandaşlara hissettirerek alanda görünür olacak şekilde suç işleme amacında olanların caydırılması amacıyla güven ve asayiş uygulamasının yapıldığı belirtildi. 
Açıklamada, ‘Şok Asayiş Uygulaması -24’ adı altında yapılan uygulamaya; 50 ekip 167personelin katıldığına vurgu yapıldı.
Emniyet yetkilileri, vatandaşların huzur ve güvenliği için uygulamaların artarak devam edeceğini belirtti.
                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi