Elazığ’da oynanan müsabaka öncesinde Yozgat Belediyesi Bozokspor’a yapılan baskı ve yapılan yıldırma çalışmaları müsabakanın önüne geçti. Müsabaka öncesinde kırmızı siyahlı ekibin kaldığı otelin önünde bulunan takım otobüsüne yapılan çirkin saldırı, daha sonra Yozgat TV canlı yayın ekibinin yayın hakkının engellenmesine rağmen, sahaya çıkan Yozgat Belediyesi Bozoksporlu futbolcular rakiplerini 4-1 mağlup ederek ‘Şampiyon olmamız en-gel-le-ne-mez!’ mesajı verdiler. 
Müsabakanın oynanacağı stada giden Yozgat Belediyesi Bozkspor’un teknik direktörü ve futbolcularına da hakaretler eden, maç öncesinde ve sonrasında tehditler savuran Başarı Otomotiv Rüstempaşa yönetici, taraftar ve futbolcuları maç esnasında da gerginlikler yaratmaya çalıştılar. 
ELAZIĞ EMNİYETİNE TEŞEKKÜR
Öte yandan müsabaka sonrasında Elazığ emniyet ekipleri olay çıkmasına izin vermezken, Yozgat Belediyesi Bozokspor kafilesine şehrin çıkışına kadar eşlik ederek güvenli bir şekilde Elazığ’dan ayrılmalarını sağladılar. Yozgat Belediyesi Bozokspor yöneticileri Emniyet Ekiplerinin bu tutumu ve sağladıkları güvenlikten dolayı Elazığ emniyetine teşekkür ettiler. 
YÖNETİCLERDEN YAYIN ENGELİ
Başarı Otomotiv Rüstempaşa ile Yozgat Belediyesi Bozokspor arasında oynanacak olan müsabakayı Canlı olarak yayınlamak için Yozgat’tan Elazığ’a giden Yozgat TV Canlı yayın ekibine Başarı Otomotiv Rüstempaşa takımı yöneticileri engel oldu. Canlı yayın için izin almaya çalışan ekiblere Başarı Otomotiv Rüstempaşa yönetimi izin vermezken, 11’inci Grubu’n kalbinin attığı Elazığ’da ekibimize yapılan engelleme sadece Yozgat’a değil 11’inci grupta mücadele eden bütün takımların taraftarlarına yapıldı.
MASADA DEĞİL SAHADA CEVAP 
Yozgat Belediyesi Bozokspor’un kaldığı otel önünde bulunan takım otobüsünün üzerine çeşitli yazılar yazılarak, kırmızı siyahlı ekibe gözdağı verildi.
Başarı Otomotiv Rüstempaşa takımı ile oynayacağı müsabaka için Elazığ’da bulunan Yozgat Belediyesi Bozokspor’un takım otobüsüne 12 Bingönspor taraftarları çeşitli yazılar yazdıkları iddia edildi. ’12 UBA YEM’ yazılıp otobüsün birçok yerine de 12 sayısı yer alırken, Yozgat yazısının üzeri karalandı. 
Yozgat Belediyesi Bozoksporluların jandarma ve Polise haber vermesi üzerine Elazığ Jandarma ekipleri olay yerine gelirken gerekli soruşturma başlatıldı.
İLK YARIDA 4 GOL
Elazığ Gençlik Merkezi sahasında oynanan müsabakanın ilk dakikalarından itibaren Başarı Otomotiv Rüstempaşa kalesinde gol arayan kırmızı siyahlı ekip aradığı golü 3'üncü dakikada Mustafa Aşan’ın ayağından buldu. Rakibi karşısında 1-0 öne geçen kırmızı siyahlı ekip golden sonra da ataklarını sıklaştırarak devam ettirdi. 14'üncü dakikada bu sefer sahneye geçtiğimiz haftanın yıldızı Reha Kurt çıktı ve skoru 2-0’a getirdi. 
Direnci kırılan Başarı Otomotiv Rüstempaşa kalesinde ataklarını sıklaştıran temsilcimiz 24’üncü dakikada Umut Koray Öz ile skoru 3-0’a getirdi. Umut Koray Öz 33’üncü dakikada bir kez daha sahneye çıktı ve ilk yarının skorunu belirledi 4-0.
Müsabakanın ikinci yarısında kontrollü bir oyun ortaya koyan kırmızı siyahlı ekip kontra ataklar ile rakip kalede gol arasa da istediği golü bulamadı.
 Ev sahibi Başarı Otomotiv Rüstempaşa’nın bir golüne engel olamayan Yozgat Belediyesi Bozokspor sahadan 4-1’lık galibiyet ile ayrıldı. 
Kırmızı siyahlı ekip aldığı bu galibiyet ile puanını 40’a yükseltirken namağlup unvanını da korudu.                  HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi