Yozgat’ta  10 bedensel engelliye akülü araç dağıtıldı.
Yozgat’ta " Engelleri sevgiyle aşıyoruz” projesi  kapsamında 10 bedensel engelliye akülü araç dağıtıldı.
Yozgat Valiliği Fuaye Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Mehmet Ali Özkan, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan, Belediye Başkanı Celal Köse, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, daire müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Sade bir tören ile akülü araçlarına kavuşan engelli vatandaşların yüzleri güldü.
AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi. Engellilerin talep ve beklentilerini dinleyen Milletvekilleri, aileler ile de bir süre görüştüler.
Vali Mehmet Ali Özkan,  "Engelleri sevgiyle aşıyoruz” projesi kapsamında engelli vatandaşlara akülü araçlarını teslim ettiklerini söyledi.
Yozgat’ta engelli vatandaşların talep ve beklentilerine yönelik çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Vali Özkan, milletvekilleri Akgül ve Şahan’ın kendilerine sonsuz destek sağladıklarını ifade etti.
Vali Özkan,  bütün engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, onların sosyal çevreye kavuşmaları için ne gerekiyorsa onu yaptık ve yapmaya devam edeceklerine vurgu yaptı.
Vali Özkan, “Engellilerimizin ihtiyacı olan akülü araçların teminini sağladık. Vekillerimizin sözlerine yerde kalmadı. İhtiyacı olan, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız, insanlarımız var.  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye, engellisinden yaşlısına ve toplumun her kesimine, her geçen gün hizmetlerimizi  arttırarak yolunda yürümeye devam ediyoruz. Sadece ülkemiz içerisinde değil, ülkemiz sınırları dışında daima söz yerindeyse dermanla yanına ilaç aramaya devam ediyor. Allah milletimize de devletimize zeval vermesin. Allah milletimizden birliği, devletimizden birliği eksik eylemesin” dedi.
                            ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi