UNİKOP (KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği) Stratejik Planlama Kurulu toplantısı Konya'da KOP İdaresi Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda önemli kararlar alınırken, yapılması öngörülen çalışmalar bir bir masaya yatırıldı.
Yozgat Bozok Üniversitesi’nin dönem başkanı olduğu UNİKOP Stratejik Planlama Kurulu toplantısına UNİKOP’a bağlı 12 üniversitenin Rektör Yardımcıları ve KOP İdaresinin temsilcilerinin yanı sıra Yozgat Bozok Üniversitesi’nden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Yozgat Bozok Üniversitesi UNİKOP Koordinatörü Doç. Dr. Güngör Karakaş da katıldı.
Dönem başkanı olarak Yozgat Bozok Üniversitesi adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz’ın başkanlık ettiği toplantıda, 10. KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun sonuçları değerlendirildi. KOP Bölge İdaresi Başkanlığının, Bölgesel Kalkınmaya dair proje yaklaşımları ve beklentileri ifade edildi. Üniversiteler arası işbirliği zeminleri, temas noktaları, birlikte başarabilme potansiyelleri, öğrencileri geleceğe hazırlayabilme iradeleri çok yönlü ele alındı. Bölgenin kalkınmasında; doğal kaynakların, biyolojik fırsatların, tarım, sanayi, ticaret, turizm ve sosyokültürel değerlerin projelere konu edilerek, bölgenin, ülkenin kalkınmasına yansımalarını temin yolları tartışıldı.
Her üniversitenin kendi bünyesinde proje üretmeye yönelik Çalışma Gruplarını oluşturarak, 2024 yılı Mart ayının ilk haftasında yeni bir toplantı ile daha hızlı yol alınması da kararlara eklendi.
                      SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi