Yozgat Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan ‘Gönül Sofrası’ yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi. 
Ramazan ayının manevi iklimine uygun şekilde Gönül Sofrasının sıcak bir ortam oluşurken, tüm masalar doldu.
Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik uygulamaları ile de tam not alan Yozgat Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin misafir edileceği Gönül Sofrası’nı açtı.
Geleneksel olarak her yıl kurulan iftar sofralarında ücretsiz yemek ikramı yapan Yozgat Belediyesi aynı uygulamaya bu yıl da hizmet kalitesi ibresini yükselterek devam ediyor. Yüzlerce kişinin birlikte oruçlarını açtığı gönül sofrasına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. İftar öncesinde belediye personeli tarafından gerekli tüm hazırlıklar titizlikle yapılarak, yemek dağıtımında da hiçbir olumsuz durum yaşanmazken, iftar programı dualarla tamamlanıyor.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Gönül sofrasında masaları gezerek, iftar açmak için bekleyen vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Başkan Köse, vatandaşların ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılandı. 
Cumhuriyet Alanı’nda kurulan gönül sofrasında vatandaşlarla birlikte iftar yapıp, dua eden Belediye Başkanı Celal Köse, önemli olanın bir araya gelerek, vatandaşlarla aynı sofrada buluşmak olduğunu söyledi.
Gönül Sofrası’nda merhamet, muhabbet ve sadece iyiliğin yer aldığını dile getiren Başkan Köse,  ‘Ramazan Paylaşmaktır’ parolasıyla geleneksel hale getirilen Gönül Sofrası’ında her yıl olduğu gibi Ramazan Ayı boyunca vatandaşlara iftar saatine kadar sıcak yemek ikram edileceğini dile getirdi. 
Başkan Köse, “Cumhuriyet Meydanı'nda kurduğumuz Gönül Soframızda hemşehrilerimizle birlikte iftarımızı yaptık. Yüce Mevla'ma hamdolsun, birlik ve beraberliğimiz daim olsun.
Birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olan Ramazan-ı Şerife ulaşmanın mutluluğunu tüm hemşehrilerimiz ve İslam alemi olarak yaşıyoruz. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında kurulan iftar sofralarımız ile yüzlerce vatandaşımız aynı anda iftar açıyor. Birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi buralarda sergileniyor. Ramazan ayı boyunca her akşam verilecek olan iftar yemeğine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.
                    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi