Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  Yozgat’ın büyümesi, gelişmesi, Yozgat’ın Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir şehir olması noktasında bir kez daha hizmet ve eser belediyeciliğine devam edeceklerini söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, partisi tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Başkan Köse, ilk günkü aşkla Yozgat’a hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, 31 Mart seçimlerinde de Yozgat Yüzyılı’nın startını vereceklerini aktardı.
Başkan Köse, Siyasette parolalarının vatandaşlara kesintisiz hizmet vermek olduğunun altını çizerek, kimin ne dediğine bakmadan şehirlerimizin ihtiyaçlarını gidermeyi, sıkıntılarına çözüm bulmayı ana vazifemiz olarak gördüklerine değindi.
Başkan Köse,  siyaset anlayışlarında ‘millete efendilik olmaz, hizmetkârlık olur’ diyerek önceliklerimiz her zaman Yozgat olduğunu vurguladı.


KIRMADIK, AYRIŞTIRMADIK
Başkan Köse, 2019 yılında çıktıkları hizmet yolculuğunda Gönül Belediyeciliğinin tüm  örneklerini görev sürecinde yerine getirdiklerini, hiçbir bahanenin arkasına sığınmadıklarına dikkat çekti. 
Başkan Köse, “2019 seçimleri öncesinde  yolculuğu ilk çıktığımızda, kırmadan, dökmeden, ötekileştirmeden bir seçim süreci yaşadık ve milletimizin de teveccühü ile Belediye Başkanı olduk.  O günden bugüne aynı çizgimizdeyiz ve bundan sonra da aynı çizgimizde de devam edeceğiz” dedi.
AZ LAF ÇOK İŞ
Yozgat’ın AK Parti hükümetleri döneminde her alanda ciddi hizmet aldığının altını çizen Başkan Köse, “Biz her türlü saldırıya rağmen,  her türlü fitneye rağmen, her türlü iftiraya rağmen sustuk, birliği, beraberliği tesis etmek için sustuk. Her söze söyleyecek bir lafımız vardı, ama biz dedik ki, az laf çok iştir. İşimiz çok, biz az laf ettik, çok iş ettik. bundan sonrada diyoruz ki işimiz çok yolumuz uzun durmak yok yola devam diyoruz” ifadelerini kullandı.


YAŞANABİLİR YOZGAT
Başkan Köse, göreve geldikleri ilk günden itibaren yoğun bir tempo içerisinde olduklarına değinerek,  Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenleme projesi başta olmak üzere  bir çok projenin çalışmasına başladıklarını vurguladı.
Başkan Köse, “Kimsenin cesaret edemediği işler yaptık. Allah nasip eder, milletimiz bize teveccüh gösterirse 1 Nisan’da daha çok iş yapacağız. 10 gün sonra proje tanıtım toplantısı yapacağız. Alt yapı işlerine girmeyin dediler, biz sağlığımızı, Yozgat’ımızı düşünüyoruz dedik, bismillah dedik başladık. Yeni dönemde de devam edeceğiz. Yüzde 70 seviyesindeyiz alt yapıda çok şükür. Dekoratif lambalar ile ışıklandırmalar yapacağız. Bütün mahallelerimizde kentsel dönüşüm yapacağız. Beş yıllık bir süre geçirdik. Çalışmalarımız hep halkımızın daha rahat yaşaması, hayatını daha rahat idame ettirmesi ve onlara yaşanabilir bir Yozgat sunma adına oldu. Çok büyük işlere hep birlikte imza attık, imza atmaya da inşallah devam edeceğiz. Beş yıllık süre zarfında özellikle Büyük Cami Çevresi, Millet Bahçesi, Konaklarımız, Parklarımız, Bahçelerimiz, Yol Çalışmalarımız, Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezimiz, Gençlik Merkezimiz, Şefkat Evimiz, Spor Vadimiz ve özellikle kimsenin cesaret edemediği ve hiçbir belediye başkanının da aslında girmek istemediği bir altyapıya girdik ki bu bizim şehrin için hem zorunlu hem de sorumlu olduğumuz bir şeydi” ifadelerini kullandı.
SIKILMADIK EL 
BIRAKMAYACAĞIZ
 Başkan Köse konuşmasında şunları konuştu:
“Yeniden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bayrağını belediye burçlarına dikmek için sıkılmadık el bırakmadan, çalınmadık kapı bırakmadan çalışmaya var mıyız? Allah sizden rahat olsun 
Cumhurbaşkanımız değerli büyüğümüz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin yolunda yol yürümekten şeref duyuyoruz, gurur duyuyoruz.
Bu yolculuğumuz hak yolculuğu, işte bu yolculuğumuz sevda yolculuğu, işte bir yolculuğumuz hizmet yolculuğu, işte bu yolculuğumuz dava yolculuğumuz, şuur yolculuğu ,bir davası olmalı insanın, bir isteği olmalı, bir hedef olmalı,  işte Bugün bizim davamızın bugünkü yansıma olan Cumhurbaşkanımızın kurduğu AK Parti’dir
Bir AK Parti mensup olmaktan da gurur duyuyoruz, şeref duyuyoruz.
Seçim öncesi çok değerli bir aday adaylığı sürecinden geçtik , Allah'a hamdolsun ki kırılmadan, dökülmeden birbirimizi ötekileştirmeden çok güzel bir aday adaylığı süreci yaşadık.
Müslüman birbirini destekleyen tuğralar gibidir. Ne kadar güçlü olursa o kadar da duvarımız güçlü olur işte Biz bugün hep birlikte, beraberiz ve yıkılmayacak duvarlara sahibiz.”
                      ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi