Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yozgat Gençlik Merkezine üye olan bayanlar, sabah namazında Çapanoğlu Büyük Cami'de buluştu.
Gençler Sabah Namazında Buluştu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nce düzenlenen "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliği kapsamında, Yozgat'ta kız öğrenciler, sabah namazını camide kıldı.
Yozgat Gençlik Merkezi'nin organize ettiği etkinlikte gençler Çapanoğlu Büyük Camii'nde bir araya geldi. Burada sabah namazını kılan öğrenciler, daha sonra kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında öğrenciler birlikte dua etti.
Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz, 15 Temmuz hain darbe gecesi üzerine gençlerle sohbet etti.
Sapmaz, "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor projesi çerçevesinde Çapanoğlu Büyük Camiinde gençlerimizle bir araya geldik. Sabah namazının ardından gençlerimizle kahvaltıda sohbet ettik. Gençlerimizle daha çok bir araya gelip milli ve manevi değerlerimizi onlara aktarmak istedik. Ülkemiz bu günlerde zor dönemlerden geçiyor. Bu zor günleri gençlerimizle el ele verip inşallah daha güzel günlere ulaşmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, etkinliğin mümkün olduğu kadar geniş katılımla devam ettirileceğini söyledi. Sapmaz, ''Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu projeyi Yozgat'ımızda da uygulamaya devam ediyoruz. Sabah namazında gençlerimizle tarihi Çapanoğlu Büyük Caminde buluşup, sabah namazını eda edoyuruz. Gençlerimize camimizi gezdirip, ardından da sohbet yapıyoruz. Bu etkinliğimiz geleneksel olarak devam ediyor, ettirilecektir. Bundan sonra da camilerimizde buluşup, ibadet ve sohbet yapacağız'' dedi.
Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikten memnun kaldıklarını ifade eden gençler, önümüzdeki dönem içerisinde bu tip buluşmaların yeni katılımlarla devam ettirmek istediklerini ifade ettiler.

Yorumlar