Yozgat’ta 2024 Yılı Hac Eğitim Seminerleri devam ediyor.
Yozgat İl Müftülüğü koordinesinde 2024 yılında hacca gidecek vatandaşlara yönelik hac eğitim seminerleri devam ediyor.  Seminerde hacı adaylarına, hac ibadeti esnasında dikkat edilmesi gereken konular anlatıldı.
Yaklaşan Hac mevsimi öncesinde kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına eğitim veriliyor.
Hac Yolcuları Eğitim Seminerleri kapsamında İl Müftüsü Ali Gülden, Çekerek, Aydıncık ve Kadışehri ilçelerinden kutsal beldelere gidecek hacı adaylarına yönelik seminer verdi. Eğitim seminerinin açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Müftüsü İsmail Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığının hac çalışmaları hakkında ve hac ibadetinin manevi boyutları ve sembollerinin anlamları hakkında hacı adaylarına bilgiler verdi.
Akabinde İl Müftüsü Ali Gülden hac ibadetinin yapılışı ve haccın fıkhi boyutuna değindi.
İl Müftüsü Gülden, Hac ibadeti ve hacı olma bilinci konularında hacı adaylarını bilgilendirdi. Haccın meşakkatli ve zor bir ibadet olduğunun altını çizen İl Müftüsü Gülden, Hac ibadet süresince sabırlı olmanın gerekliliğine vurgu yaptı.
Hacı adaylarına uyarılarda bulunarak dikkat etmeleri gereken konuları aktaran İl Müftüsü Gülden “Rabbim, sâlimen gidip ğânimen dönmeyi ve sevdiklerinize kavuşmayı nasip eylesin. Ülkemiz ve İslam âlemi için dualar etmeyi unutmayın, Rabbim yapacağınız ibadetlerinizi ve edeceğiniz dualarınızı kabul eylesin’’ dedi.
İl Müftü Yardımcısı Aybala Tuğba Uzuner ise hacda kadın olmak ve kadınlara özel durunlar konusuyla kadın hacı adaylarını bilgilendirdi. Eğitim seminerine Hac Umre Şube Müdürü Sayın Yusuf Özel'de katıldı. 
Eğitim Seminerleri önümüzdeki günlerde devam edecek.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi