Gönül, hizmet ve eser belediyeciliği anlayışıyla kentin her bir köşesine önemli yatırımların gerçekleştirilmesini sağlayan Belediye Başkanı Celal Köse, kentin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda da proje ve yatırım odaklı hizmet üretmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı, Belediye Başkanı Celal Köse, rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkarak , Yozgat’ın turizm, tarım, eğitim, kültür, sanat, spor gibi hemen her alanda dokunuş gerçekleştirdi.  Başkan Köse, Türkiye Yüzyılı’nda Yozgat’ın temellerini de atmayı başardı.
Yozgat’ta gönül ve sosyal belediyecilik alanında adeta öncü olan Belediye Başkanı Celal Köse,  gerçekleştirdiği hizmetlerle gönülleri fethetti.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, devam eden saha çalışmalarını yerinde incelerken,  saha gezisinde vatandaşlarla bir araya gelip görüşlerine kulak vermeyi de ihmal etmiyor. 
Belediye hizmetlerini kesintisiz sürdüren Belediye Başkanı Köse, sosyal belediyecilik anlayışıyla esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya aralıksız olarak devam ediyor.
Belediye hizmetlerinin yanında esnaf ve vatandaşlara önem veren taleplerini isteklerini sürekli dinleyen ve notlar alan Başkan Köse,  esnaf ve vatandaşlara Belediyenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında da bilgiler veriyor.
Başkan Köse, “Şehrimizin dört bir yanını şantiyeye çevirmiş durumdayız. Vatandaşımızın talep ve beklentileri doğrultusunda planladığımız hizmet ve yatırımlarımız aksamadan devam ediyor” dedi. 
İSTİŞARE EDİYOR
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, saha gezilerine ağırlık verirken, vatandaşlarla bir araya gelerek istişarelerde bulunuyor.
Başkan Köse, her fırsatta vatandaşlarla kentle ilgili fikir ve düşüncelerini de sorarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyor. Başkan Köse, “7’den 70’e herkesi ziyaret ederek diyalog oluşturuyoruz. Ufku, ideali, fikri ve öngörüleriyle bizlere her daim yol gösteren vatandaşlarımızın ortak kanaatiyle Yozgat’ı hep birlikte ileriye götüreceğiz. İstişare kültürü ve gönül belediyeciliği ekseninde şehrin dinamiklerini hep birlikte zirveye taşıyarak, önümüzdeki hedeflerimizi tek tek hayata geçireceğiz” dedi.
ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMA
Esnaf ve vatandaşların taleplerini ve isteklerine önem verdiğini belirten Başkan Köse; “Yozgat Belediyesi olarak çözüm odaklı çalışmalar yapmaktayız. Bu çözüm odaklı çalışmalarımız arasında esnafımızı ve sokakta bizleri gören vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinleyerek, notlarımızı alarak gerçekleştiriyoruz. Onlardan gelen talep ve istekleri birimlerimize ileterek çözülmesini sağlıyoruz. Belediye Başkanının mesaisi olmaz. Belediyede yada sahada çalışmalarımızı tamamladıktan sonra cadde ve sokaklarımızda hemşehrilerimizle buluşuyoruz” dedi.
Yozgat Belediyesi’nin kapılarının herkese açık olduğunu belirten Başkan Köse; “Gönül belediyeciliği ile çıkmış olduğumuz bu yolda sadece vatandaşlarımızla cadde ve sokaklarında buluşmuyoruz. Belediyemize her kesimden gelen vatandaşlarımızı ağırlıyor talep ve isteklerini burada da dinliyoruz” ifadelerini kullandı.
ÖMÜRLÜK YOLLAR
Belediye Başkanı Köse, alt ve üstyapı çalışmalarını büyük bir hızla gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Köse, “Şehrimizin dört bir yanında ekiplerimiz gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çerçevede şehrimizin dört bir yanında yol yapım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kendi imkan ve kabiliyetlerimizi kullanarak yol yapım çalışmalarımızı büyük bir verimlilikle gerçekleştiriyoruz. Planlamalarımız ilerisinde bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız ömürlük yollarla vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi