Hentbol Kadınlar Birinci Ligi B  Grubunda mücadele veren Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü 2023-2024 sezonunun başlaması dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü Başkanı Musa Saydam, Başkan Yardımcısı Yavuz Hatipoğlu, antrenör Enis Atmaca ve sporcular katıldı.
SOSYAL SORUMLULUK
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, kurum olarak hayatın her alanında var olmaya devam edeceklerini belirterek, Hentbol Takımının 1.ligde olmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.
İl Müdürü Neşeli, 2017 yılında bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocukları spora yönlendirmek amacıyla yola çıktıklarını hatırlattı.
İl Müdürü Neşeli, 3 yıldır 1’inci ligde kızların başarılı bir şekilde mücadele verdiklerine değinerek, “ Bizleri ilk başta çıktığımızda acaba başarabilir miyiz derken bugün bu noktaya geldik. Değerli Yozgatlı yetkilileri, halkını her zaman yanımızda görmek, başarımızı takdir etmeleri bizleri mutlu etmektedir. Bizler sadece Milli Eğitim Bakanlığı veya Gençlik Spor Bakanlığı projeleriyle değil, sosyal sorumluluk projeleriyle de çocuklarımızı spora yönlendirebileceğimizi gösterdiğimize inanıyorum ve Türkiye'ye de iyi bir rol model olduğu kanaatindeyim. Bizler bu çalışmaya zorluklarla başlasak da birçok zorluğun üstesinden değerli devlet büyüklerimizden, milletvekillerimiz, valilerimiz ve şehrimizin önemli grupları birlikte sorunların üstesinden geldik” dedi. 
EĞİTİMLERİNE KATKI
İl Müdürü Neşeli, takım oyuncularının bir çoğunun Beden Eğitim Yüksek Okulu’nda eğitim hayatlarına devam ettiklerine vurgu yaparak şunları kaydetti:
“Birçok çocuğumuzu alan taramasıyla tespit etmekle birlikte Spora yönlendirmekle birlikte hentbol takımına yönlendirmekle birlikte birçok ulusal başarılara da imza attık. Bugün üç tane çocuğumuz milli oyuncu statüsünde bizleri temsil ediyor. Aynı zamanda eğitimlerine de büyük katkılarının olduğunu görüyoruz. 7 çocuğumuzun BESYO'da eğitim görmeleri bu bizim sportif faaliyetlerimize katılmaları ve sonrasında da BESYO'ya kayıt olmaları nedeniyle eğitime katkılarından katkısını da görmekteyiz. Bu da bizi ayrıca mutlu etmektedir.”
ALAN TARAMASI YAPILACAK
İl Müdürü Neşeli, alt yapıya yönelik çalışmalara devam edeceklerinin altını çizerek, alan taraması yapacaklarını vurguladı. Neşeli, “ Yozgat halkımıza sesleniyoruz. Yeteneğine inandığınız çocuklarınızı Bizler tespit edeceğiz. Siz çocuklarınızı bizlere getirerek bizim gücümüze güç katmanızı bekliyorum. Tabii bu süreçler zorlu olarak devam etmekte. Ama bizlere birçok sponsor firma efendim destek de olmakta. Sayın Valimiz Mehmet Ali Özkan Beyefendi olmak üzere sayın milletvekillerimiz olmak üzere her zaman bizlere destek olmakta. Aynı zamanda İslam Sorgun'dan şirketlerimiz bizim yerelde Yozgat'taki efendim firmalarımız bu noktasıyla bizlerin birçok sorunlarını giderme noktasında hem maddi hem de manevi olarak destek olma çalışmaktalar. Onların verdiği destekle Yozgat'ın ismini en üst sıralara yazmaya, sosyal politika alanında çocuğa sahip çıkmak sadece koruma ve bakım değil, aynı zamanda yeteneklerini geliştirmek Bir spor dalını öğreterek kendisini bu noktada mutlu etmenin yöntemini göstereceğiz. Bizlere farklı zamanlarda destek oldunuz değerli basın mensupları. Her zaman yanımızda oldunuz. Ülkemize ve tanıtılmamıza büyük katkılarınız var. Katkılarınız nedeniyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlere layık olabilmek için gerek kulüp başkanımız Musa Bey gerek antrenörümüz enişte ve oyuncuları gayret etmeye biz söz veriyoruz. İyi bir nokta biz diyoruz ki kesinlikle ilk beşten aşağı olmamalıyız. Ve hedefimiz ilk beşin içerisinde olmak” şeklinde konuştu.
HER MAÇI KAZANMAK 
İSTİYORUZ
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü Başkanı Musa Saydam, 2023-2024 sezonunun başladığını belirterek, hedeflerinin Play-Off olduğunu söyledi.Saydam, Ligde oynadığımız her maçı kazanmak istiyoruz. Her sezona oynama ya da en azından Süper Lig'e çıkabilme hakkını elde etme parolasıyla çıkıyoruz. Ama imkanlarımız buna el veriyor. Ligde kalabilmeyi başarmak bizim için en azından yeterli görülüyor” dedi.
350 ÇOCUĞA DOKUNDUK
Saydam, 2017 yılından  bu yıla kadar yaklaşık olarak 350 kız çocuğunu spor alanlarına çektiklerini kaydetti.
Saydam, “Kızlarımızı hentbolla, sporla buluşturmuşuz, tanıştırmışız. Kızlarımız ağırlıklı olarak hentbol branşına yönlendirildi. Hentbol yetenek isteyen bir spor. Her başlayan oyuncumuzdan aynı başarıyı, aynı performansı ne yazık ki göremiyoruz. Veya öğrencilerimiz bir süre çalışmalardan sıkılıyor. Eğitim nedeniyle yetiştirdiğimiz oyuncularımız zaman zaman kulübümüzden ayrılmak durumunda kalıyorlar. Altyapımızda sürekli yeni taze kanlar aşılıyoruz. Kulüpte sürekliliği sağlamakta bu yönüyle zorlanıyoruz. Amacımız Yozgatlı kızlarımızın olduğu bir takımla bu işi başarmaktı. Yola çıkma hedeflerimizden bir tanesi oydu. İkincisi de sosyal hizmet desteğine ihtiyaç duyan ailelerin ve çocukların bir arada olduğu bir kulüp oluşturabilmekti. Bu noktada da yine kurumumuzdan hizmet alan sosyal hizmet desteği alan yaklaşık 50 civarında öğrencimizle bir kulübümüzün altyapısında ve A takımında takımımızda oynamaya devam ediyoruz.  Yozgat'ta bu sürekliliği sağlayamadığımız için de zaman zaman dış illerden farklı takımlardan transferler yapıyoruz. Ekonomik şartlar nedeniyle ya da şartları temin etme yönünde,  zamanlama noktasında sıkıntılar yaşadığımızdan lig başlamadan önce istediğimiz oyuncuları belki alamıyoruz. 
Bu sene de aynen öyle oldu. Sezonun başladığı güne kadar neredeyse alacağımız oyuncuların Netleştiremedik. Çünkü ekonomik olarak sorunlarımızı aşamadık. O günlerde sponsorlarımız bizleri cesaretlendirdiler. Sayın Valimiz bu noktada bizlere çok büyük destek ve cesaret verdi. Kıta  lojistik, Varlık Makina, Oğuzhan Arslan İnşaat, Hanzade Sultan Tatlıları, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Yozgat Vakfı yöneticileri bizi cesaretlendirerek,  lige katılmamızı ve ligde başarıyla ilimizi temsil etmeye devam etmemizi istediler. Biz buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Verdikleri Destekler sayesinde biz ayakta kalmaya devam ediyoruz. Tabii ki hedefimiz ilk beş. Hatta ilk dörtte play-off oynamak. Çocuklarınızdan milli takıma gönderdiğimiz üç tane kızımız var. Biz buraya aday kadroya, yaklaşık olarak on beş civarında farklı farklı yaş gruplarında çocuklar gittiler. Biz onların hepsinin milli takımda yer almasını istiyoruz. İlimizin adının, bakanlığımızın isminin, görünürlüğünün, bilinirliğinin daha fazla olması noktasında biz elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
HENTBOL ÇOK ŞEY KATTI
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü Takım Kaptanı Hilal Doğan ise kurulduğu günden bu yana kulüpte oynadığını belirterek, burada bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi. 
Doğan, “Yaklaşık sekiz yıldır hentbol oynuyorum. Sekiz yılımı tamamı burada geçti. Başarılı bir sezon yaşadığım oldu.  Hentbol sayesinde üniversite kazandım. Üniversitenin bir üstünü, yüksek lisansı da kazandım. Şu an yüksek lisans yapıyorum.  Hentbol hayatıma birçok şey kattı. Başarı, cesaret, özgüven, arkadaşlık, dostluğumuzu pekiştirdik. Bu sezon belki iyi bir başlangıç yapamamış olabiliriz. Ama geçen hafta aldığımız galibiyet bize daha üstlere taşıyacak. Devamı gelecek. Her maça galibiyet parolası ile çıkıyoruz. Sponsorlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi. 
              HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi