YOZGAT SEVDALISI
Hizmet Belediyeciliği ile Gönül Belediyeciliğini birleştirip, ‘Tevazu, Samimiyet ve Gayret’ ile başlatılan hizmet yolculuğunda daha kalıcı eserler bırakmanın amacını yürüten Yozgat sevdalısı Başkan Köse, gelecek nesillere yaşanabilir bir Yozgat için yoğun mesai harcıyor.
Mesaisinin büyük bölümünü sahada geçiren ve belediye hizmetlerini yerinde inceleyen Başkan Köse, vatandaşlarla da bir araya gelerek hem fikir alışverişinde bulunuyor hem de talep ve beklentilerini dinliyor.
Kentin her bölgesine alt yapı, yol, sosyal donatı hizmetlerini götürmeye gayret gösteren Başkan Köse aşkla bağlı olduğu Yozgat için temposunu hiç düşürmüyor.
EKİPLERİN BAŞINDA
Sonbahar mevsiminin hissedilmeye başladığı şu günlerde yatırım ve hizmetlerini hızlandıran Başkan Köse, ekiplerin yanından bir an olsun ayrılmıyor.  Toplumun her kesimine dokunan başkan Köse, Niyet hayır akıbet hayır diyerek yoluna devam ediyor. Belediye Başkanı Köse, Daha yaşanabilir, ticari hayatı daha hareketli, sosyal donatılarla zenginleştirilmiş bir Yozgat'a kavuşmaları adına çalışmalar ve istişareler yaptıklarını söyledi.
7/24 MESAİ
Başkan Köse, gelecek nesillere yaşanabilir bir Yozgat bırakmak adına yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Başkan Köse, kentin her bölgesine alt yapı, yol, sosyal donatı hizmetlerini götürmeye çalıştıklarına değinen Başkan Köse, hizmette tempolarının hiç düşmediğinin altını çizdi. Kış şartlarının hissedilmeye başladığı şu günlerde ekiplerin sahada bulunduklarına dikkat çeken Başkan Köse, 7/24 hizmete sunmaya devam edeceklerini belirtti.
VATANDAŞLARIN GÖNLÜNDE
Başkan Köse, gönül Belediyeciliği anlayışı ile vatandaşların gönlündeki Yozgat'ı ortaya çıkarmak adına şehrin vizyonunu değiştirecek projeler hazırlayıp hayata geçirmek çalıştıklarının altını çizdi. Başkan Köse, “Hizmet etmek, daha güzel, daha yaşanabilir, daha modern ve çağdaş bir Yozgat için gayret içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın hizmetkarı olmak için vücudumuzu taşın altına koyduk” dedi.
İNSANA HİZMET İNSANA HÜRMET
Belediye Başkanı Köse, ‘insana hizmet ve hürmet eden belediyecilik’ temel ilkesiyle hareket ediyor.
Ortak akılla Yozgat’a daha iyiye güzele konfora ulaştırmak için mazeretsiz çalıştıklarını ifade eden Başkan Köse, “Belediyecilik hizmetleri gönül işidir. AK Parti belediyecilik anlayışının temelinde de gönül birliği yatar. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Belediyecilikteki temel ilkesi ‘insana hizmet ve hürmet eden belediyecilik’ anlayışıyla yola revan olmuş 22 yıldır yeni Türkiye’nin inşasına ve ihyasına vesile olmuş bir mimarın, bir önderin  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’ta ki temsilcileri olarak  şehrimizin sorunlarını çözmek  ve beklentilerini karşılamak için  daha yaşanabilir mutlu bir kent inşa etmek   için çaba gösteriyoruz" dedi.
ŞEHRE DOKUNUŞ
Başkan Köse, Yozgat’ın temel sorunlarının tüm  kılcallarına kadar tespit ettiklerine vurgu yaparak, şehre dokunduklarını ve geleceğe temeller attıklarını kaydetti. 
Başkan Köse, “Yozgat’ta insanı yaşatmak için varız. Bizler bu şehrin kimliğine, mimarisine, dokusuna, sanatta, tarihte, fikirde, kültürde ama aynı zamanda geçimde, göç eden değil, şehrine ülkesine ve al bayrağına hizmet edecek nesiller yetiştirmek ideali ile yola çıktık. Kızıl elmamız insan, gayemiz rıza-i bari. Şehirde ekmeği büyütmeden, mahallelerimizde alt yapı ile ilgili sorunları bertaraf etmeden bu gayemize ulaşabilme imkânımız yok. Hasbilikle, samimiyetle, gayretle ama bir o kadar da tevazuuyla başladığımız hizmet siyaseti anlayışını ‘bütün şehir eşit hizmet’ anlayışıyla hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
“AŞKINAN ÇALIŞAN YORULMAZ” 
Yozgat için yorulmadan çalıştıklarını ve mazeret üretmediklerine değinen Başkan Köse, “Aşkınan çalışan yorulmaz.  Ulaşım, alt yapı, üst yapı ve diğer tüm başlıklarda söz verdiğimiz eser ve hizmetleri Yozgat’a birer birer kazandırırken, tasarrufu elden bırakmadığımız gibi, zor zamanlarda esnafımızı ve dar gelirli vatandaşlarımızı da yalnız bırakmadık. Belediyemizin tüm imkanlarını onlar için seferber ettik, etmeye devam edeceğiz.
Gençlere, kadınlara yönelik çok önemli projelerimizi uygulamaya aldık. Hamdolsun, ‘Aşkınan çalışan yorulmaz’ şiarıyla 365 gün eser, 7 gün 24 saat hizmet, hiç sönmeyen ışık bizim…
Önümüzde daha uzun yıllar var. Söz verdiğimiz her işin sağlanmasını el birliğiyle yapacak, Yozgat’ımıza hak ettiği hizmeti vermek için birlikte çalışacağız. Gönüller almaya, gönüller yapmaya devam edeceğiz. İnandığımız yolda gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
Yüce Mevla’mın izni, hemşehrilerimizin destekleri ile şehrimiz için aşkla, canla, başla çalıştık. Şehrimize hizmet, geleceğimize miras bırakmak için hep birlikte ve beraber, yan yana omuz omuza çalışmalarımıza devam edeceğiz.”