Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversitenin kendilerinin değil tüm Yozgat’ın olduğunu belirterek, ortak akılla hareket ederek hem güzel işler yapacaklarını hem de sorunları bir bir çözeceklerini söyledi. 
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, gazetemize samimi açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Reşit Ünal ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş’ı makamında ağırlayan Rektör Yaşar, yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen üniversite ve Yozgat üzerine sohbetin gerçekleştiği ziyarette Rektör Yaşar, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.
Göreve başladığı günden itibaren üniversitenin sorunları ve gelişimine yönelik adımlar atan Rektör Yaşar, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum örgütleriyle ortak akılla hareket ederek çok güzel işler yapmak istediklerini dile getirdi.Üniversitenin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlama noktasında kampüsü ikiye bölen doğu ve batı kesimini birleştirme hedefinde olduklarına dikkat çeken Rektör Yaşar, gerekli dinamikleri harekete geçirerek kampüsü ikiye bölen yolun battı çıktı projesi ile birleştirmeyi planladıklarının altını çizdi.  
Yozgat Bozok Üniversitesi'nin artık destek veren bir araştırma modeline dönüşmesini isteğini dile getiren Rektör Yaşar, “İhtisas Üniversitesiyiz ama araştırma üniversiteleri arasında değiliz. Bunu artırmamızın yolu araştırma modelini geliştirmek. Öğrencilere, öğretim üyelerine ulusal veya uluslararası düzeyde daha fazla araştırma yapan bir model hedeflemekteyiz. Üniversitemizi Yozgat sanayisine yön veren bir araştırma üniversitesi modeline dönüştürmek istiyoruz. Her bir fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları var olan potansiyellerini ürüne dönüştürerek kendi döner sermayesiyle kendini çevirecek bir modele dönüştürmeyi istiyoruz” dedi.
Cumhuriyet Mektebini hem akademisyenlerin hem de öğrencilerin faydalanacağı sosyal bir donatıya dönüştürecekleri bilgisini veren Rektör Yaşar Yozgat’ın kültürel değerlerini içinde barındıran sosyal tesisi ile Bozok Evi’ni hizmete sokacaklarını ifade etti. Rektör Yaşar, Bozok Evi’nde çalışmaların sona gelindiğini ve önümüzdeki günlerde açılış yapmayı planladıklarını kaydetti.
                            ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi