Yozgat’ta, Filistin'e yönelik saldırıları protesto etmek amacıyla İsrail menşeli ürünlerine karşı boykot her geçen gün artıyor.
İsrail’in Filistin’de Gazze halkına yönelik insanlık dışı zulmü durdurmasını sağlama adına tüm İsrail ve destekçilerinin ürünlerine karşı boykot başlatıldı,
Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da İsrail’e karşı tepkiler çığ gibi büyüyor.
İşgal rejiminin soykırımına tepkiler devam ederken,  İsrail menşeli ürünlere boykot uygulanmaya başlandı. Yozgat’ta belediyelerin aldığı boykot kararlarına kamu kurumları da  İsrail mallarını boykot etme kararı aldı.
Yozgat’ta son olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü  kentteki tüm okul ve bağlı kurumların kantinlerinde, İsrail menşeli ürünler ve İsrail'e destek verdiği bilinen ürünlerin satışının yapılmayacağını duyurdu.
Zalim İsrail'in Gazze'deki yürek burkan katliamı devam ederken,  Yozgat İsrail'e karşı tek yürek oldu. İsrail mallarını boykot eden sayısı her geçen gün artarken, vatandaş yerel marketlerin de İsrail mallarının satışını durdurarak boykota destek olmaya davet ediyor.
Birçok vatandaş bu konuda destek çağrısı yaparken, bazı Sivil toplum kuruluşları ve belediyeler de İsrail mallarını boykot ettiklerine dair kararlar aldı. Boykot çağrısı Yozgat başta olmak üzere diğer illerde de geniş yankı buldu. Birçok ilde terör devleti İsrail’e karşı tepkiler devam ederken, binlerce vatandaş ürünleri almama çağrısında bulundu.
İsrail’in Gazze’ye çoluk, çocuk, kadın demeden bomba yağdırmasına tepkisiz kalan hatta buna destek veren ülkelerin ürünlerinin alınmaması için yapılan boykot çağırısına vatandaşlar büyük oranda uymaya başladı. Birçok belediye ve kamu kurumunu ardından bazı işyerleri de İsrail mallarını satmayı durdurdu.
Sosyal medya üzerinden  İsrail ürünlerinin tam listesi boykot edilmek üzere vatandaşlar tarafından paylaşılıyor.
Son dönemde İsrail’in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırıları, Türkiye’de birçok vatandaşın İsrail ürünlerine karşı bir boykot hareketi başlatmasına yol açtı. İsrail’in Filistin’e karşı zulmüne her gün bir yenisi daha eklenirken Türkiye’de yaşayan vatandaşlar tepki olarak İsrail mallarını kullanmamayı tercih ediyor. Gıdadan, temizlik malzemelerine, içecekten giyim sektörüne kadar İsrail'e ait olan tüm markalar üzerinde paylaşımlar yapılıyor.           HABER MERKEZİ