Sağlık Bakanlığı tarafından Yozgat ve ilçelerinde görevlendirilmek üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında 108. Dönem Münhal kadrolar açıklandı. Açıklanan kadrolar sonucu Yozgat ve ilçelerine toplam 23’ü uzman, 11 tabip, 34 doktorun kadro tahsisi yapıldı.
Yozgat Merkez ve ilçelerindeki sağlık kuruluşlarında ihtiyaç duyulan kadroların tahsisi yapıldı. 34 hekim kadrosu tahsisinde atamalar da 27 Aralık’ta gerçekleştirilecek.
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer, Sağlık Bakanlığı’nca Yozgat merkez ve ilçeleri için 23'ü uzman, 11 tabip olmak üzere 34 kadro tahsisinin yapıldığını söyledi.
Milletvekili Başer, Yozgat’ta sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek, vatandaşlara, yeni ve modern hastanelerde sağlık hizmetinin verildiğini kaydetti.
Milletvekili Başer, "İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın şiarıyla çalışıyoruz. İnsanımızın sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz. Sağlık Bakanlığımız tarafından Yozgat İl ve İlçelerimizde görevlendirilmek üzere 23 uzman, 11 tabip, 34 doktorun kadro tahsisi yapıldı. Atamalarını 27 Aralık'ta yapıyoruz. Yozgat’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Editör: Haber Merkezi