Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Saydam Sosyal ve Ekonomik Destem (SED) hizmetinden yararlanan çocuklar için ailelerin hesaplarına Kasım ayı içerisinde toplam 3.3 milyon lira yatırdıklarını söyledi.
 Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Kasım ayı içerisinde gerekli ödemeleri yaptıklarını belirten Saydam, Çocuk politikalarının temelinin aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı birey olarak yetiştirilmesi olduğunun altını çizdi.
 Saydam, bu kapsamda ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek verdiklerini ifade etti. Aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların ailelerinin yanında geleceğe hazırlanmasına önem verdiklerini ifade eden Saydam, çocukların ekonomik gerekçeler nedeniyle ailelerinden kopmamasını amaçladıklarını vurguladı.
 Kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonu anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Saydam, “Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Kasım 2023 ödemesi olarak toplam 3.3 milyon lira yatırdık” dedi. Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi