Hentbol Kadınlar Birinci Ligi B Grubunda mücadele veren temsilcimiz Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor, Kırşehir Belediyespor karşısında iyi mücadele etmesine rağmen galibiyete ulaşamadı. Kırşehir Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Ebubekir Boyraz, Ömer Turan hakem ikilisi yönetti.
Takımın önemli isimlerinden Atiye Gülseven’in cezası nedeniyle forma giymediği müsabakaya temsilcimiz tutuk başladı.
Kırşehir Belediyespor, Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü karşısında etkili bir oyun ortaya koydu.  Müsabakanın ilk dakikalarından itibaren savunmada etkili olan hücumda ise üst üste goller bulan Kırşehir Belediyespor, özellikle geçtiğimiz sezon Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü forması giyen Zeynep Yüksektepe’nin golleri ile ilk devreyi 16-12 önde tamamladı. Müsabakanın ikinci yarısında toparlanan Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü güçlü rakibi karşısında etkili bir oyun ortaya koymasına karşılık sahadan iki sayı farkla 29-27 mağlup ayrılarak Play-Off yolunda ağır bir darbe aldı. 
Kırşehir Belediyespor’da Zeynep Yüksektepe attığı 7 gol ile takımının en golcü ismi olurken, Esra Gözüm, Gamze Özler 5, Tuğba Sungur, Ceyda Doğan 4, Ayşe Kalır 3 ve Buket Avcı ise 1 gol attı. 
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübünde Emine Akyüz attığı 10 gol ile hem takımının hem de müsabakanın en golcü ismi olurken, Nurşen Aydın 6, Hilal Doğan 5, Ela Hüzmeli, Semanur Buse Baran 2, Sudenaz Kıyga, Rümeysa Atik 1 gol attı. Ev sahibi Kırşehir Belediyespor’da Ayşe Kalır, Esra Gözüm bir kez, Zeynep Yüksektepe iki kez iki dakika cezası alırken, Zeynep Yüksektepe, Ceyda Doğan ve Esra Gözüm sarı kart gördü. Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü’nde ise Semanur Buse Baran iki kez iki dakika cezası alırken, Emine Akyüz, Ela Hüzmeli ve Rümeysa Atik sarı kart gördü. 
Kırşehir Belediyespor aldığı bu galibiyet ile puanını 9’a yükseltirken, Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü ise 6 puanda kaldı.
                     HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi