Yozgat’ta, uzun yıllardır AK Parti çatısı altında siyaset  yapan ve partinin gücüyle yerel yönetimlerde görev alan bir çok isim, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde saf değiştirmeye başladı. Kendisini parti ve dava üzerinde görenler bir bir farklı siyasi partilere kaydı.

Yozgat’ta 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi adaylarını hafta sonu görkemli bir törenle görücüye çıkaran AK Parti’de aday olamayan birçok isim farklı partilere kaydı. 
AK Parti döneminde belediye başkanlığı, il genel meclisi üyeliği, ilçe başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda bulunan isimlerin sırf aday yapılmamaları üzerine farklı partilere geçerek kazanamayacağı aşikarken sırf AK Parti’yi kaybettirme çabası sergilemeleri kamuoyunda, “Koltuk sevdası nelere kadirsin” yorumlarına sebep oldu. 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin rakibi yine AK Partililer olacak.
BU OYUN 31 MART’TA BOZULACAK
Kurulduğu günden bu yana Yozgat’ın kalesi olan AK Parti’de Dava Adamlarının yerini koltuk sevdalılarının aldığı gerçeği 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi gözler önüne serildi. 
AK Parti’den aday gösterilmeyen bir çok isim arayışlara girerek farklı partilerde aday olmaya başladı. AK Parti’ye gönül veren bir çok isim bu oyunu yine 31 Mart’ta Yozgat’ta AK Parti’ye gönül veren, menfaat beklemeksizin Recep Tayyip Erdoğan’ın Davasına inanan yüz binler bozacak dedi. 
AK PARTİ’DE SAFLAR SIKLAŞIYOR
Yaşanılan gelişmeler sonrası hafta sonu yapılan aday tanıtım töreninde salonlara sığmayan kalabalık AK Parti’nin gücünü bir kez daha gösterdi. AK Parti’de saflar sıklaşırken, açıklanan adaylar ilçelerinde yüksek özgüven ve coşku ile saha çalışmalarına başladı. 
Sessiz şekilde olanı biteni takip eden AK Parti gönülleri adaylarına sahip çıkarak, kişisel ihtirasları uğruna AK Parti’yi terk edenlere sandıkta gerekli cevabı yine vereceklerini dillendiriyor. 
                         ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi