AK Parti'nin Kızılcahamam'da düzenlediği 31'inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda seçim sonuçları ve kongresi süreci değerlendirildi.  Ekim ayında il ve ilçe teşkilatlarının kongreleri başlayacak. 
Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde 31'inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nı gerçekleştiren AK Parti, olağan kongre sürecini ekim ayında başlatma kararı aldı. Genel kongrenin tarihi henüz netlik kazanmazken, Haziran-Ekim ayında gerçekleştirilecek Türkiye Buluşmaları ve İstişare Toplantıları'na Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.
Ak Parti'de gerçekleştirilmesi planlanan 'Olağan Kongre' sürecinin Ekim ayında başlayacağı öğrenildi.
EKİM AYINDA BAŞLIYOR
Ak Parti, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlediği 31'inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda kongre tarihiyle ilgili karar aldı. 
Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’ın da katıldığı değerlendirme toplantısında kongre sürecinin ekim ayında başlayacağı öğrenildi.  İlçe ve illerde kongrelerin tamamlanmasıyla gözler büyük olağan kongreye çevrilecek. Genel kongrenin tarihi ise belirlenmedi.
TÜRKİYE BULUŞMALARI 
DÜZENLENECEK
Ayrıca AK Parti'de Türkiye Buluşmaları ve İstişare Toplantıları haziran ve ekim ayları arasında gerçekleştirilecek. Bu aşamada çalıştaylar devam ederken Ekim ayında ise ilçelerden başlayarak Olağan Kongre süreçlerinin başlayacağı belirtildi. Türkiye Buluşmaları'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 büyükşehir'de toplantılara katılması bekleniyor.
YOZGAT’TA  KONGRE 
HAZIRLIKLARI
AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ardından gözler Yozgat’ta ki kongre sürecine çevrildi. 2023 ve 2024 seçimlerinin ardından bir çok teşkilatın eleştirilerin odağı haline gelmesinin ardından kongrede nasıl bir değişim yapılacağı da şimdiden merak uyandırmaya başladı.
Yozgat’ta  il ve ilçe teşkilatlarının kongreleri Ekim ayında başlaması bekleniyor. Yozgat’ta ki il ve ilçe kongrelerine hazırlık kapsamında düzenlenecek toplantılar, parti üyeleri arasında büyük bir heyecan yaratıyor. Yozgat’ta AK Parti teşkilatları, bu büyük buluşma öncesinde yoğun bir çalışma temposuna girecek.
                           HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi