Sorgun Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı İmdat Yasin Yılmaz, Hentbol grup müsabakalarını birinci olarak tamamlayıp bir üst tura yükselme başarısı gösteren Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu hentbol takımı oyuncularına destek verdi. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Okul Sporları kapsamında düzenlenen Okullar arası Hentbol müsabakalarında Küçük Erkekler kategorisinde il birincisi olduktan sonra Samsun’da yapılan grup müsabakalarına katılan Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bütün rakiplerini yenerek yarı finale yükselmeyi başarmıştı. 1-5 Mayıs tarihleri arasında Sivas’ta yapılacak olan yarı final müsabakaları öncesinde başarılı sporculara Sorgun Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı İmdat Yasin Yılmaz’dan destek geldi. 
1 Mayıs Pazartesi günü Sivas’ta başlayacak olan yarı final müsabakaları öncesinde Sorgun Spor Salonu’nda hazırlıklarını sürdüren Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu hentbol takımının antrenmanını izleyen Sorgun Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı İmdat Yasin Yılmaz, sporculara yarı finallerde başarı dileğinde bulundu. Sivas’ta yapılacak olan müsabakalarda maddi ve manevi olarak sporcuların yanında olduğunu dile getiren Yılmaz, Samsun’da gösterdikleri başarıyı Sivas’ta da göstereceklerine ve bir üst tura yükseleceklerine inandığını söyledi. Sorgun’un gururu olan sporcuların her zaman yanında olduğunun altını çizen Yılmaz, Sivas’ta sporcuların maddi ve manevi olarak yanında olduğunu, müsabakalarda da başarılar dilediğini sözlerine ekledi. 
Sorgun Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu sporcuları Pazar gününe kadar yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüp pazartesi günü sabah Sivas’a gidecekler. 
Sporcular, Sivas’ta yapılacak olan yarı final müsabakalarında başarılı olacaklarına inandıklarını belirttiler. Hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu finallerine gitmek olduğunun altını çizen sporcular Sivas’taki müsabakalarda ilk iki sırayı almaları durumunda Türkiye finallerine kalacaklarını kaydettiler.             HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi