Yozgat’ta yerel seçim süreci yoğun bir şekilde işliyor. İktidar partisinde aday adaylığı sürecine ilişkin süre daralırken, kulislerde aday isimleri konuşulurken öne çıkan isim yok.
AK Parti’de 2024 yerel seçimleri için aday belirleme takvimi işliyor.  Buna göre 9 Kasım’da başlayan aday başvuruları 22 Kasım’da sona erecek. Temayül yoklaması 26 Kasım’da elektronik ortamda tüm illerde aynı anda yapılacak.
Yerel seçimler için çalışmaları hızlandıran AK Parti’de belediye başkan adaylarına yönelik çalışmalar hızlandırıldı. Parti genel merkezi tarafından belirlenen yol haritası çerçevesinde çalışmalar yoğunlaştı. AK Parti genel merkezi mevcut belediyelerin durumu kadar aday isimler üzerinde de çalışmalar yapıyor.
AK Parti’de kulislerde Av. Yusuf Başer, Kenan Şerefli, Taner Yıldız, İskender Nazlı, Hasan Arun, Uğur Bektaş  isimleri konuşuluyor. AK Parti’de süre daralmasına rağmen herhangi bir başvurunun yapılmaması da dikkat çekiyor. 
ADAYLAR İÇİN ANKET YAPILIYOR 
Hizmet performansı, vatandaş memnuniyeti ve Mayıs sonuçları çerçevesinde karnesi zayıf çıkan mevcut belediye başkanları ile yola devam edilmeyecek. Bunların yerine gerçekleştirilecek anketlerle halkta ve teşkilatlarda karşılığı olduğu tespit edilen yeni isimler aday gösterilecek. 
Yapılan taslak planlamaya  önümüzdeki günlerden itibaren belediye başkan, belediye meclis ve il genel meclisi üyelikleri için aday tespit çalışmaları başlayacak. Yozgat’ta da anket çalışmaları aralıksız sürüyor. AK Parti genel merkezinin başlattığı anket ile belediyelerin ve adayların genel durumu masaya yatırılacak.
Öte yandan AK Parti’de teşkilat temayül yoklaması 26 Kasım Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.            ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi