Yozgat’ta 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kulislerde hareketlilik yaşanmaya başlandı. Kamuoyunda çok sayıdaki ismin adaylığı konuşulurken, Uğur Bektaş, Taner Yıldız, Av. Yusuf Başer, ve Kenan Şerefli öne çıkmaya başladı. Mevcut Belediye Başkanı Celal Köse’nin doğal aday olduğu süreç içerisinde AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmelerinin Kasım sonunda netleştirilmesi bekleniyor.
Yozgat’ta 2024 Mart’ında yapılacak yerel seçimler için siyaset ısınmaya başladı. Aday belirleme kriterlerine yönelik çalışmalarını hızlandıran siyasi partiler, anket ve teşkilat içi görüşmelerin ardından temayüllerle de hazırlıklarını sürdürüyor.
AK PARTİ KAMPA GİRDİ
31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçim için hazırlıklarını sürdüren AK Parti, Ankara Kızılcahamam'da "yerel seçim" gündemli çalışma kampı yaptı. İl başkanları ve il koordinatörlerinin katılımıyla yapılan kampın gündemini yerel seçim sürecinde izlenecek yol haritası oluşturdu.
AK Parti teşkilatı 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri için dün Ankara'da kampa girdi.
İl ve İlçe Danışma Meclisi toplantılarıyla istişare sürecini hızlandıran ve şehir buluşmaları ile saha çalışmalarına devam eden AK Parti, il başkanları ve Teşkilat Başkanlığı il koordinatörleri ile Kızılcahamam'da bir araya geldi.  Kampta Genel Merkez yönetimi 81 il yönetimiyle görüşerek, seçimlere yönelik yapılan çalışmaları değerlendirdi.
Toplantıda, söylemler, hedefler, çalışma takvimi ve dikkat edilmesi gerekenler üzerinde durulurken, illerin sorunları ve problemleri dinlendi. Hem genelde hem özelde yapılacak çalışmaların masaya yatırıldığı, seçim sürecinde nasıl hareket edilmesi gerektiğinin anlatıldığı toplantıda, teşkilata Cumhur İttifakı'nın prensipleri anlatılacak ve ittifak ruhuna aykırı hareket edilmemesi istendi. 

KASIM HAREKETLİ GEÇECEK 
Yozgat’ta oldukça iddialı olan siyasi partiler, yerel seçim hazırlıklarına devam ediyor. Bu ay içerisinde adayların büyük ölçüde netleşmesi beklenirken, teşkilatlar yoğun mesai yapacak. 
Yozgat, yerel seçim atmosferine girmeye başladı. Aday adaylığı süreci sonrası her parti, detaylı değerlendirmelerinin ardından siyasi partiler kendi adayını belirleyecek. AK Parti’de aday adaylığı başvuruları 22 Kasım’da sona erecek. 
AK Parti ile MHP’nin sürdürdüğü yerel seçim ittifak görüşmelerinin Kasım sonunda netleştirilmesi bekleniyor. Büyükşehirlerde gerçekleştirilecek olan ittifakın diğer illerde de uygulanması öngörülüyor.
Yozgat’ta da ittifak yapılacağı yönünde kulislerde hareketlilik yaşansa da ay sonunda kararın verileceği öğrenildi.
KAMUOYUNDAKİ İSİMLER
AK Parti ve MHP yerel seçim süreciyle startını verirken, aday konusunda oldukça titiz çalışma yürütüyor. Kamuoyunda Uğur Bektaş, Taner Yıldız, Av. Yusuf Başer ve Kenan Şerefli’nin isimleri öne çıkarken sürpriz isimlerde konuşulmaya başlandı.
AK Parti ve MHP’nin yerel seçim ittifakına ilişkin çıkacak karara göre farklı isimlerin de aday adaylığı için hareket etmesi bekleniyor.
Mevcut Belediye Başkanı Celal Köse’nin doğal aday olduğu süreç içerisinde aday adaylığı konusunda kısır bir dönem yaşanıyor.
                   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi