Yozgat’ta Kurban bayramı dolayısıyla yollarda oluşan trafik yoğunluğu İstanbul’u aratmadı.
Bayram tatili dönüşü için vatandaşlar yollara döküldü. Türkiye’nin önemli bağlantı noktaları arasında bulunan Yozgat kent merkezinden geçen E-88 üzerinde trafik yoğunluğu dikkat çekiyor. Kurban bayramının son günü başlayan yoğunluk hafta sonu olması ile birlikte arttı.
Trafik yoğunluğunun İstanbul’u aratmadığı Yozgat’ta araçlar yolda çok yavaş hareket etmek zorunda kalırken, araç kuyrukları yüzlerce metreye ulaştı.
Kurban Bayramı'nın ardından tatilcilerin dönüş yolculuğu trafikte yoğunluğa neden oldu.
Kurban Bayramı tatilini Yozgat’ta  geçiren vatandaşların dönüşe geçmesiyle,  trafik yoğunluğu arttı. Polis ve jandarma ekipleri bir yandan ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.
Yozgat kent merkezinde belirgin bir trafik yoğunluğu gözlemlendi. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, kavşaklarda trafik akışını rahatlatmak ve sürücülerin güvenliğini sağlamak için yoğun çaba harcıyor. Trafik ekipleri, belirli uygulama noktalarında asayiş denetimlerini de sürdürüyor. Sürücülerden trafik kurallarına uymaları ve dikkatli olmaları istenirken, bayram dönüş yolculuklarının sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Tatilcilerin oluşturduğu araç ve trafik yoğunluğunun Pazar akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.  
DENETİMLER DEVAM EDİYOR
 Yozgat'ta Kurban Bayramı öncesinde devreye sokulan trafik tedbirleri kapsamında ekipler, belirli bölgelerde konuşlandırılarak denetimlerini aralıksız sürdürüyor. 
Otobüslere binen sivil trafik görevlileri, hem sürücülerin hem de yolcuların trafik kurallarına uyup uymadığını kontrol ediyor.
Yozgat'ta valilik tarafından karayollarının belirli kesimleri ile trafik kazalarının en fazla yaşandığı bölgelere konuşlandırılan trafik ekiplerinin Kurban Bayramı öncesinde başlattığı karadan ve havadan drone ile trafik kontrolleri devam ediyor. 24 saat süren denetimlerde, sürücülere trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılar yapılıyor. Yine otobüslerde yolculuk yapan yurttaşlara ise emniyet kemerleri takmaları gerektiği belirtiliyor.
OTOBÜSLER DENETLENİYOR
Sivil jandarma personeli ile otobüslerde seyahat anında denetimler de gerçekleştiriliyor
Denetlemelerde sürücü ve yolculara, hız ve dinlenme süreleri, emniyet kemeri kullanımı, hız limitlerine uymaları ve genel trafik kuralları hakkında bilgi verildi.Bayram tatili boyunca halkın güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi, emniyet ve asayişi sağlamak amacıyla emniyet ve jandarma ekiplerinin görevlerini başında olacağı öğrenildi. 
Öte yandan Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde de yoğunluk dikkat çekti.                       SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi