Boğazlıyan ilçesinde gerçekleştirilen grup belirleme ve fikstür çekimi törenine Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hakan Bektaş, Futbol İl Temsilcisi Alpaslan Demir, Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele edecek olan takımların temsilcileri katıldı. Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi fikstür çekimine ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduğunu söyledi. Yeni sezonda 21 takımın katılımı ile başlayacak olan Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi’nin hayırlı olması dileğinde bulunan Coşar, ‘’Kazasız, belasız, kavgasız, gürültüsüz bir sezon olmasını diliyorum. Ben bütün takımlarımıza başarılar dilerken, sporun dostluk, kardeşlim olduğunun unutulmamasını istiyorum’’ dedi. 
Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hakan Bektaş ise Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi’nin yeni sezonunun startını Boğazlıyan’da verdiklerini belirtti. Fikstür çekimine katılan bütün takım temsilcilerine teşekkür eden Bektaş, ‘’Bizlere ev sahipliği yapan, kapılarını açarak Boğazlıyan’da bizleri ağırlayan Belediye Başkanımızı Gökhan Coşar’a da çok teşekkür ediyorum. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren her zaman önce kardeşiz, sonra rakibiz diyoruz. Bu düstur ile müsabakalara çıkılması için elimizden geleni yapıyoruz. Unutmayalım ki rekabet her zaman olacaktır ancak kardeş olduğumuz, bir olduğumuz gerçeğini de kimse göz ardı etmemelidir. Yeni sezonun hayırlara vesile olmasını dilerken, dostluk, kardeşlik içerisinde tatlı bir rekabet ile sezonu kazasız belasız tamamlarız inşallah’’ diye konuştu. 
Konuşmaların ardından yapılan fikstür çekiminde 21 takımın grupları ve fikstürleri belirlendi. Buna göre A grubunda Sorgun Belediyespor, Boğazlıyan Belediyesi Sağlıkspor, Çiğdemlispor, Yapıtur 66 Yozgatspor, SHÇEKspor, Yozgat Esnafspor, Divanlı Gençlerbirliği, Sırçalıspor, Sarıkaya Belediyespor, Akdağmadenispor ve Çayıralan Esnafspor yer aldı. B grubunda ise Yozgatspor 1959 FK, Boğazlıyan Şekerspor, Sorgun 1071spor, Sorgun Gençlikspor, Kale Gençlikspor, Bişekspor, Tuzkayaspor, İl Özel İdarespor, Yerköy Bağlarbaşı Köselispor ve Paşaköyspor yer aldı. 
Ligin ilk haftasında ise SHÇEKspor Boğazlıyan Belediyesi Sağlıkspor, Sırçalıspor Akdağmadenispor, Çiğdemlispor Divanlı Gençlerbirliği, Sorgun Belediyespor Yozgat Esnafspor, Yapıtur 66 Yozgatspor Çayıralan Esnafspor, İl Özel İdarespor Sorgun 1071spor, Paşaköyspor Bişekspor, Yozgatspor 1959 FK Kale Gençlikspor, Sorgun Gençlikspor Yerköy Bağlarbaşı Köselispor, Boğazlıyan Şekerspor Tuzkayaspor.                  HABER MERKEZİ