Hafta sonları düzenlenen Marifet Okulunda, Kur-anı Kerim ve adap dersleri verilirken, el becerisi kursları düzenleniyor ve çeşitli oyunlar oynanıyor. Marifet Okulu’na devam eden öğrencilere uzman eğitimciler tarafından ders veriliyor. 
İlim Yayma Cemiyeti marifet okulu projesiyle, öğrencilerin kişisel gelişimine  önemli katkıların sağlıyor. Marifet okulu gençlerin yaparak, yaşayarak ve keyifli bir şekilde öğrenmesine imkan sunuyor. 
İlim Yayma Cemiyeti Eğitim Merkezinde öğrencilere yönelik faaliyetler aralıksız devam ediyor.  Cumartesi, Pazar günleri ortaöğretim, lise ve üniversite öğrencileri, farklı programları online ve yüz yüze olarak eğitimler gerçekleştiriliyor.   Marifet Okulu projesi öğrencilerin birlikte  kahvaltı yaparak başlıyor ve saat 16.00'ya kadar sürüyor. Programlara yaklaşık 150' ye yakın öğrenci katılım sağlarken,  İlim Yayma Cemiyeti Eğitim Merkezi hafta adeta sonu dolup taşıyor.
Koordinatör ve rehber öğretmenler tarafından verilen eğitimlere öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
Eğitim Merkezinde Marifet Okulu öğrencileri Kudüs temalı derslerinde taş boyama etkinliğinde Filistin bayraklarını yaparak Filistin ve Gazze’ye olan duyarlılıklarını ortaya koydu.
Marifet Okulu’nda Üniversite öğrencilerine dönük çalışmalarda devam ediyor.  Bozok Üniversitesi Rektör Danışmanı Kamil Büyüker’in katıldığı programda öğrenciler değişik kitapların tahlillerini yaptı.
Rasim Özdenören'in 'Müslümanca yaşamak' adlı kitabınım tahlil üzerinde duruldu. Koordinatör hoca Doç. Dr. Güngör Karakuş, bu tür programların öğrencilerin okullarındaki derslere destek vermek ve aynı zamanda onların bilgi ve becerilerini geliştirmek maksadıyla yapılmakta olduğunu ifade etti.
İYC Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, Cemiyet olarak amaçlarının Türkiye'nin en temel ihtiyacı olan milli ve manevi değerlerine bağlı, kaliteli bir eğitimle donatılmış, ilim ve irfan sahibi yeni nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi. Nurdoğan, Marifet Okulu’na yoğun ilginin olduğuna değinerek, geleceğe en büyük yatırımı gençlerin eğitimi ve yetiştirilmesi olarak gördüklerini ve bu minvalde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. 
                     ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi