Başer, aynı zamanda Marmara bölgesinden sorumlu olacak. 
Yozgat siyasetinin son dönemlerde yetiştirdiği önemli isimlerin başında gelen Av. Yusuf Başer, genel merkezdeki kritik görevine devam edecek.  
Başarılı siyasetini devam ettiren Av. Başer, yaklaşan yerel seçimler öncesinde  genel merkezdeki yeni oluşumda yerini korudu. Siyasetteki çıkışıyla dikkat çeken ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın  yol arkadaşlarından olan Av. Başer,  Türkiye’de en geniş seçmen kitlesine sahip ve yerel seçimlerde kritik öneme sahip olan Marmara Bölgesi'nden sorumlu oldu.
AK Parti Olağanüstü Kongresinden sonra parti yönetim kadrosu yeniden şekilleniyor. AK Parti 24, 25, 26 ve 27’nci dönem Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  oluruyla Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevine yeniden atandı.
Seçim İşleri Başkan Yardımcılığına yeniden atanan Av. Başer, “ Haydi Bismillah!...  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın "olur'larıyla Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevine yeniden atanmış bulunmaktayım.  Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Genel Başkan Yardımcımız ve Seçim İşleri Başkanımız Sayın Ali İhsan Yavuz'a teşekkür ediyorum.  
Rabbim utandırmasın. Davamıza ve aziz milletimize tevazu, gayret ve samimiyetle, ilk günkü aşkla ve Memleket sevdasıyla hizmet etmeyi nasip eylesin” dedi.
AK Parti’nin kutlu yürüyüşüne Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile ilk günkü aşk ve heyecanla devam ettiğine değinen Av. Başer, “AK Parti teşkilatı halkımızla bütünleşmiş dinamik bir yapıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız teveccüh gösterdi, yeniden Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atandım. Marmara bölgesinden sorumluyum. Bölgemizde bulunan teşkilatlarımızla daha büyük seçim başarılarına imza atacağız. Ekip ruhuyla çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Av. Başer, Ak Parti’nin  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletin teveccüh edeceği en doğru adayları seçerek yerel seçimlere katılacağını vurgulayarak ferasetine güvendikleri Türk Milletinin oylarıyla yerel seçimlerde büyük başarılar el edeceklerine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.
                     ÇETİN MERMERTAŞ