Yozgat İNFAK tarafından “Mekke’nin Fethi ” programı düzenlendi. Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Celal Köse, İNFAK Derneği Yozgat Şube Başkanı Ömer Yağmur, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Hz Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin bizâtihi kendi komutasındaki onbin kişiyi aşkın sahabinin yer aldığı ve Osmanlının gerileme dönemine kadar devam edecek olan İslam taarruz zaferlerinin ilki olan  Mekke’nin Fethi  Alper Kış’ın katıldığı program şanına yakışır bir şekilde kutlandı.
Müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, organizatör, müzik ve film yapımcısı, radyo ve televizyon programcısı Alper Kış’ın konser verdiği programa katılım oldukça yoğun oldu. Programda  Alper Kış, birbirinden güzel eserlerini hayranları için seslendirdi.  
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Mekke'nin Fethi'nin Müslümanlar için manevi ve somut olarak büyük bir zafer anlamı taşıdığını vurguladı.
İnsanlık tarihi için dönüm noktası olan ve tevhit inancının en büyük sembolü Kâbe'nin bulunduğu mukaddes şehir Mekke'nin Fethi’nin adaletsizliklere, zulümlere ve karanlıklara, şefkat ve merhametin başkaldırışı olduğuna değinen Başkan Köse, " Hakk'ın batıla galip geldiği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) komutasındaki Müslüman ordusunun, Mekke'yi fethetmesinin yıl dönümü dolayısı ile İnfak Derneği tarafından düzenlenen programa katıldık. Yüce Mevla'm bu kutlu fetih gününü tüm Âlemi İslam için hayırlı ve hayırlara vesile eylesin" dedi.
İNFAK Derneği Yozgat Şube Başkanı Ömer Yağmur, Mekke fethinin önemine vurgu yaptı. Yağmur, Kabe'nin yeryüzündeki bütün Müslümanların kıblesi olduğunu belirterek, şehrin fethinin önemini anlatmak gerektiğini söyledi.
İNFAK Derneği olarak Mekke'nin fethi dolayısıyla programlar düzenlediklerini belirten Yağmur , iyinin, güzelin, doğrunun ve adil olanın hayatın her alanında tesisi için gayretlerini sürdüreceklerini kaydetti.
Batılın yıkılmasının Hakk'ın hakim olması anlamına geldiğini belirten Yağmur, "İnsanlık tarihinde Mekke'nin fethi çok önemli bir dönüm noktasıdır. Hakk'ın hiçbir zaman yenilemeyeceğinin, her daim Hakk'ın galip olacağının mührüdür. Mekke'nin fethi putperestlere karşı 'Sizin putlarınız yıkılacak.' demektir." dedi.
Yağmur, İslam tarihinde Mekke’nin fethinin tarihin akışını değiştiren ve islamın yayılmasında önemli bir etki oluşturan yürek inkilabı olduğuna vurgu yaptı.
Mekke'nin fethinin İslam tarihinin altın sayfalarından biri olduğunu anlatan Yağmur, "Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulması için tıpkı Mekke'nin fethinde olduğu gibi gönüllerin fethine ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.                SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi