Yozgat Genç Memur-Sen’in girişimleri ile  T.C. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Destek ve Mali hizmetler Genel Müdürlüğü’nce kitaplar Yozgat’a gönderildi.
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nden  desteklenen okul ve kamu kurumlarına hediye edilmesi için gönderilen 550 adet kitap Şehit Mustafa Aslan Mesleki ve teknik Anadolu lisesine teslim edildi.
Yozgat Genç Memur-Sen Başkanı İnan Yıldırım Atamış, il genelindeki okul kütüphanelerine kitap temini için kampanya başlattıklarını söyledi.
Kampanya kapsamında Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü ile yazışma yaptıklarını dile getiren Atamış, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nden 550 kitap hediye edildiğini ifade etti. Atamış, 550 adet kitabın Şehit Mustafa Aslan Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine verildiğini kaydetti.
Genç Memur-Sen olarak ilim, irfan, hikmetle şuurlu bir gençlik çalışması yürüttüklerine değinen Atamış,  okul kütüphanelerinin eksiklerinin giderilmesi için gayret gösterdiklerine dikkat çekti.
Atamış, fert ve toplumların maddi ve manevi alanda ilerleme ve yükselmelerini sağlayan unsurların başında, okumuş ve eğitilmiş insan kaynağı ve bunların ortaya koydukları ilmî keşifler geldiğine vurgu yaptı.
Genç Memur-Sen Şube Başkanı Atamış, gençlere karşı sorumlu olduklarını ifade ederek, “Okumak soylu bir eylemdir. İyi ve başarılı; araştıran, soran, sorgulayan, olaylara eleştirel bakabilen, dünyada olup bitenleri okuyabilen ve medeniyet değerlerine vakıf gençlerin yetiştirmesini istiyorsak, onları kitapla buluşturmalıyız. Geleceğimizin teminatı gençleri kitapla bir araya getirmek en kıymetli eğitim faaliyetidir. Güzellikleri çoğaltmalı, kitap meclislerini artırmalı ve yarınları hep birlikte inşa etmeliyiz” dedi.                            SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi