Milliyetçi Hareket Partisi’nin birinci sıra adayı olmasının ardından Yozgat halkından büyük destek alan ve herkesle kucaklaşarak bir adım öne geçen Ethem Sedef, seçim karargahı açılışında tam da kendine yakışan bir konuşma yaptı. 
Cumhur İttifakı’nın başarıya ulaşmasını istediklerini ancak halkın Devletini, milletini her dönem düşünen MHP’yi daha fazla desteklemesini isteyen Sedef, “Güçlü bir MHP Meclis’te olduğu zaman vatan hainleri bırakın darbe yapmayı akıllarından bile geçiremezler” dedi. 
MHP Milletvekili Adayı  Ethem Sedef,  Yozgatlılar olarak birbirlerine sahip çıktıklarını vurgulayarak, Yozgat halkının da kendisine sahip çıkacağını söyledi.
Sedef, “Ben sırtımı Yozgatlıya dayayacağım. Biz Yozgatlılar birbirimizi severiz ve sahip çıkarız. Ben şundan eminim ki Yozgatlı evladına sahip çıkacak. Mecliste Yozgat’ın gür sesi olacağım. Yozgat için çalışacağım. Milletimizin bu Cumhur ittifakına sahip çıkmasını istiyoruz. Bu Cumhur ittifakı ülkemizin üzerinde oynanan kirli oyunların karşısında dimdik duracaktır. İktidara karşı en sert eleştiriyi biz yaptık. Ama bugün o gün değil. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara cevap verme günü. 14 Mayıs’ta bu oyunlara sandıkta en büyük cevap verilmelidir. Çünkü Yozgat’ın en hassas meselelerinden birisi ilk önce Allah’a imandır. Ardından vatanıdır, milletidir, bayrağıdır” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi