Eğitimde ve istihdamda olmayan gençler konusunda farkındalığı artırmak düzenlenen kursu hakkında bilgi veren Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz” Eğitimde ve istihdamda olmayan gençler ile çalışırken yaşanan zorluklara yönelik fikirler geliştirmek, olduğunu ifade etti.
 Uğuz “Eğitimde ve istihdamda olmayan gençler konusunda farkındalığı artırmak,  Eğitimde ve istihdamda olmayan gençler ile çalışan gençlik çalışanlarının farklı araçlar öğrenmelerini ve geliştirmelerini sağlamak,  Eğitimde ve istihdamda olmayan gençler ile çalışırken yaşanan zorluklara yönelik fikirler geliştirmek” dedi.
“EĞİTİMİN HEDEF KİTLESİ, 18-29 YAŞ GRUBU”
 Düzenlenen eğitim kursunun  hedef kitlesi, 18-29 yaş grubundaki iş aramayı bırakmış olduğunu söyleyen Uğuz”  aktif olmayan, çeşitli engeller nedeni ile eğitimini bırakmış, gelecek beklentisi, hak farkındalığı olmayan “görünür olmayan” ve aktif olarak iş arayan, işsiz, eğitim ve istihdama dahil olmak isteyen “erişilebilir” NEET gençlerdir.
 Ne eğitimde ne istihdamda yer alan gençler,  Türkiye’de ve dünyada NEET çalışmaları ekseninde gençlik alanı,  Sosyal dahil etme,  Uluslararası alanda kullanılan önemli araçlar, yöntem ve başarılı uygulamalar,  Ne eğitimde ne istihdamda yer alan gençlerin yaşadığı zorluklar,  Çözüm önerileri ve proje fikirleri” dedi
 “ KONTENJAN 20 KATILIMCI İLE SINIRLI”
Yozgat Merkez'den katılacak gençler için ücretsiz  servis imkanı sağalacağını ifade eden  Uğuz, 29-30 Nisan 2023 - 09:00'da başlayıp, 17:00'de sona erecek.  Eğitime 18-29 yaş grubundaki gençler başvuru yapabilir.  Kontenjan 20 katılımcı ile sınırlıdır. 
 Öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar ücretsiz karşılanacaktır.  Eğitim Sorgun'da düzenlenecektir. 
 Yozgat Merkez'den katılacak gençler için ücretsiz servis sağlanacaktır.  Eğitim ücretsiz ve Katılım Belgelidir.
Kontenjan 20 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara eğitim hakkında SMS gönderilecektir. 
                                SEVİLAY KAYAASLAN
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi