Akdağmadeni Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ile iş birliği yapılan ‘’Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çocuklarımız Öncü Bilim İnsanlarıyla Tanışıyor’’ projesinde  5. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘’ Mimar SİNAN Kuş Evi Tasarım yarışması sonuçlandı.
Geri dönüştürülebilir atık malzemelerle hazırlanan birbirinden güzel ve yaratıcı kuş evleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri ve Akdağmadeni  Belediyesi teknik personeli tarafından, özgünlük, estetik görünümü, geri dönüşüm malzemelerinin kullanımı ve tehlikelere karşı güvenlik önlemi kriterlerine göre incelenerek puanlandı.
 Yapılan değerlendirme neticesinde yarışmaya katılan 40 öğrenci arasından ilk 3’e giren Namık Kemal Ortaokulundan 1. Ayaz Duha GÜL 2.Çınar Utku Gül , 3. Sazlıdere Ortaokulu’ndan Rabia Çölkesen’ e ödülleri düzenlenen törenle verildi. 
Düzenlenen ödül programında öğrencilerimizle bir araya gelen  Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm.Dr. Nezih Yalçın ‘’ Belediye olarak öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sunan eğitici ve öğretici projelerimize devam ediyoruz. Tarihimizde bizlere rehberlik etmiş öncü bilim insanlarımızın işlenerek hayatlarının ve başarılarının anlatıldığı projemizin gençlerimize ilham olacağı düşüncesiyle etkinliğimizin ilk konusu olan Mimar SİNAN’ı öğrencilerimize dağıttığımız kitaplarla anlattık. Daha sonra Mimar SİNAN’ın neredeyse tüm eserlerinde gördüğümüz kuş evlerinden ilham alarak ‘’Mimar SİNAN Kuş Evi Tasarım Yarışması’’ düzenledik. Okullarımızdan yoğun katılımın olduğu yarışma sonucunda bugün başarılı öğrencilerimizle bir araya geldik. İlk 3’e giren öğrencilerimiz kadar yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizin eserleri çok anlamlı ve güzeldi. Projemizin devamında farklı yarışmalarla öğrencilerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve okullarla koordinasyonumuzu sağlayan hocalarımıza, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize projemize gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum.’’ dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından 1. Ayaz Duha GÜL’e 3 bin tl, 2.Kemal Utku Gül’e 2 bin tl, 3.Rabia Çölkesen’e 1000 tl ödüller Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih Yalçın ve Öğretmenlerimiz tarafından verildi. Daha sonra yarışmaya katılarak bir birinden güzel eserler ortaya çıkaran tüm öğrencilerimize belediyemiz tarafından hazırlanan hediyeler verildi. Sevgili öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyoruz. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi