Ülkemizin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması, Üniversitelerimizin kariyer merkezlerinin aktif hale getirilerek, işverenler ile ilişkilerin güçlendirilmesi, kamu kurumlarının, nitelikli işgücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin artırılması ile nitelikli öğrenci ve mezunların kamu kurumlarına kazandırılması ve ülkemizde istihdamın büyük oranını oluşturan KOBİ’lerin insan kaynakları ve yetenek kazanımı süreçleri hakkında farkındalıklarının ve kapasitelerinin artırılması amacıyla düzenlenen ORAKAF'23, 25-26 Aralık 2023 tarihlerinde Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde yapılıyor.
Temel hedefi, üniversite adına bakılmaksızın tüm gençlere birer yetenek olduklarının hissettirilmesi olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı’nın açılış törenine Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu, Üniversitemiz Kariyer ve Mezun Merkezi yöneticileri ve öğrencilerimizin yanısıra bölge Üniversitelerin Rektörleri, kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı. 
Kayseri OSB Fuar ve Kongre Merkezinde, Bozok Üniversitesi de yer aldığı 20 üniversitenin paydaşlığı ile düzenlenecek olan ORAKAF'23‘te Üniversitemizde stant açarak yer aldı. 
Açılış programı sonrasında üniversitemizin standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Orta Anadolu Kariyer Fuarı’nın öğrencilerin meslek hayatlarında kariyerleri ile ilgili ortaya koyacakları vizyonlarına katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi. Yozgat Bozok Üniversitesi'nin de paydaşı olduğu ORAKAF’23 fuarında Üniversitemizin de stant açtığını belirten Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, iki gün sürecek fuarda öğrencilerin Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin yetenek kapısı sistemine kayıt olarak, sanayiciler  ve yatırımcılar ile bir araya gelmelerinin sağlandığını ifade etti. 
                      HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi